Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sanki köy yolu gibi

  100. Yıl Bulvarı

  Antalya'da düzensiz kaldırım sorunu yaşanan hatta yaya yolu bulunmayan birçok sokak var. Trafiğin en yoğun olduğu caddelerden arka semtlere kadar bozuk düzen kaldırımlarla karşılaşıyoruz. 100. Yıl Bulvarı'nda da yayalara, yürüme işkencesi çektiren ve köy yolundan farksız kaldırımlar var. Dünya kenti denen Antalya’ya bu görüntüler yakışmıyor. Uygar insanlar olarak daha elverişli ortamlarda yaşamak istiyoruz.

  Betonsuz ve toprakla örtülü yaya yolu ne Antalyamız'a ne böyle bir bulvara yakışıyor. Uzun süredir gerekli düzenleme yapılmadı. Yetkililerden ilgi bekliyoruz.

  Sinem Duru

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Burada kaldırım düzenlemesi yapacağız. Vatandaşların şikayetçi olduğu toprak bölüm, düzenleme dahilinde kaplanacak. Kaldırımın nasıl olması gerektiği hakkında teknik uzmanlarımızın çalışmaları sürmektedir’’ diye konuştu.

  Sokağımız asfaltlandı

  Muratpaşa Belediyesi, Çaybaşı Mahallesi'nde asfaltlama çalışması yaptı. Burhanettin Onat Caddesi'ne bağlanan 1356 Sokak'ın asfaltlanmasına sevindiklerini belirten semt sakinleri, ‘‘Geçtiğimiz yaz mevsiminde toz çilesiyle boğuştuk. Kış aylarında da çamurdan rahatsız oluyorduk. Gerekli çalışmanın yapılmasıyla rahat bir nefes aldık. İlgililere teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

  İşlevsiz direk

  TEDAŞ görevlileri, Güllük Caddesi'nde elektrik hatlarını yer altına aldı. İsmetpaşa Caddesi'nde de aynı çalışma yapılıyor. Elektrik direklerinin oluşturduğu çirkin görüntü engelleniyor.

  Kentin değişik yerlerinde hiçbir görevi olmayan boş elektrik direkleri var. Bunlardan biri de Ali Çetinkaya Caddesi'nde mevcut. Enerji iletme ve aydınlatma görevi olmayan bu direğin kaldırılmasını istiyoruz.

  Hakan Karaca

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Kent merkezindeki boş direkler önem sırasına göre kaldırılacak’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı