Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlkay MANIŞ Tel: (242) 243 40 40

  Sinyalizasyon gerekli

  KEPEZ Spor Tesisleri yanındaki Sakarya Bulvarı'nda bulunan kavşak trafik açısından çok büyük tehlike oluşturuyor. Burada hemen hergün trafik kazalarına şahit oluyoruz. İlgililerin buraya bir sinyalizasyon konusunda neden ağır davrandığını anlamak mümkün değil. Sürücüler ve özellikle yayalar için büyük bir sorun haline gelen kavşakta alınması gereken önlemler gecikiyor. Daha birçok vatandaşın ocağı sönmeden gerekli çalışmayı yapmasını istiyoruz.

  Mehmet Altınay

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Sinyalizasyon çalışması yapacak ekipler, şehir merkezindeki bordür çalışmalarını bitirdikten sonra Sakarya Bulvarı'na geçecekler’’ diye konuştu.

  Palmiye tehdidi

  Meltem Mahallesi Palmiye Sitesi'nde oturuyoruz. Site çevresinde ve 100. Yıl Futbol Sahası boyunca kaldırımlarda dikili olan palmiyeler yayalar ve araç sürücüleri için tehlike oluşturuyor. Budanmayan ağaçlar, sitelerden çıkıp yola girmek isteyen sürücülerin görüş alanını daraltıyor.

  Sağ taraftaki trafikten haberdar olmayan sürücüler kaza tehlikesiyle başbaşa kalıyor. Site yönetimi daha önce budama yapmıştı. Ancak, belediye görevlileri bu görevin kendilerine ait olduğunu söyleyip ceza yazmıştı. Orhan Gürbüz

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Temizlik ekiplerimizi konu hakkında bilgilendireceğim’’ dedi.

  Onarım

  bekliyor

  SoĞuksu Mahallesi 296-297 sokakların kesiştiği yerde bulunan telefon kapağı onarılmadı. Tümseğin üzerindeki kapak sürekli oynuyor. Yayalar ve araç sürücüleri, özellikle akşam saatlerinde, kapağın neden olduğu kazalarla uğraşıyor. Şehir içindeki bir semtte böyle sorunlar yaşanmasına anlam veremiyoruz. Yetkililerden tehlike saçan kapağın onarılmasını istiyoruz.

  Remzi Er

  Yetkili diyor ki

  TELEKOM Grup Başmühendisi Erdoğan Desteci, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu telefon kapağının durumunu araştıracağız. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı