Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Taksilere cep durağı

  Tekelİ Mehmet Paşa Camii'nden Kaleiçi'ne gidilen yol ticari taksiler tarafından cep durağı gibi kullanılıyor. Burada park halinde bekleyen taksiler yüzünden yaya vatandaşlar ve turistler yürümekte zorlanıyor.

  Turistik bir şehirde üstelik Kaleiçi girişinde yaşanan bu manzaraya anlam veremiyoruz. Üstelik yüksek sesle birbirini çağıran sürücüler yüzünden çevre halkı rahatsız oluyor. Yetkililerden bu soruna çözüm getirilmesini istiyoruz.

  Çevre sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Kaleiçi'nin girişinde ticari taksilere yer tahsisi yapılmadı. Kaleiçi'ne girecek araç sayısına sınırlama getirildi. Bu nedenle, daha önce aynı yerde durakları olan ticari taksiler burada parkediyor. Ancak, vatandaşlarımızın sıkıntıları var ise sorunları ortadan kaldıracak düzenlemeler yapılacaktır’’ dedi.

  Kaldırım yapılsın

  Meltem Mahallesi'ndeki Adem Tolunay Anadolu Lisesi'nin önünden geçen sokak asfaltlandı. Öğrenciler ve biz tozdan, çamurdan kurtulduk. 3808 Sokak'ın kaldırıma kavuşacağını düşünüyorduk; ama öyle olmadı.

  Kaldırım için ayrılan alanda topraktan başka bir şey göremiyoruz. Okuldan çıkan öğrenciler yoğun trafiğe rağmen yol kenarında yürüyorlar. Tülin Aydoğan

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘ASAT, evsel bağlantıları gerçekleştirdikten sonra kaldırımlar yenilenecek’’ diye konuştu.

  Yol kenarında moloz tepeleri

  KaracaoĞlan Caddesi'nin devamındaki yolun kenarında bulunan geniş arazi moloz ve çöp tepeleriyle örtülü. Semt sakinleri yıllardır aynı manzarayı izliyor. Ve ne yazık ki bu tepeler her geçen gün biraz daha büyüyor.

  Antalya gibi turistik bir şehirde; üstelik yeni açılan bir caddenin kenarındaki bu çirkinliğe anlam vermek zor. Mahalle sakinleri ve Antalyamız adına gerekli çalışmanın yapılmasını istiyoruz.

  CHP Muratpaşa Belde Teşkilatı Çevre Komisyonu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Ekiplerimiz vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu yerde gerekli incelemeyi yapacaklar.Boş arazileri kirleten kişilerin tarafımıza bildirilmesi üzerine gerekli yasal işlem uygulanıyor’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı