Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Işıklar’a bank istiyoruz

  ŞEHİR içi ulaşımda dolmuş ve otobüs kadar tramvayı da kullanıyoruz. Birçok tramvay durağında vatandaşların beklemesi için banklar bulunuyor. Ancak, Belediye ve Işıklar durağında bank bulunmuyor. Bu nedenle özellikle yaşlı kimseler zor durumda kalıyor.

  Özel araçların park yeri gibi kullandığı Üçkapılar durağına güzel banklar monte edildi. Aynı bankları Işıklar ve Belediye duraklarında da görmek istiyoruz. Selma Duran

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Büyükşehir Belediyesi olarak tüm durakların modernleştirilmesi kapsamında çalışmalarımız var. Yeni duraklarımız tamamen kapalı olacak ve içlerinde oturma grupları yer alacak’’ diye konuştu.

  Enkaz temizlendi

  KöŞemİzde yayınlanan haber üzerine Muratpaşa Belediyesi harekete geçti. Sinan Mahallesi 1279 Sokak'ta bulunan bina enkazı kaldırıldı. Uzun zaman önce yıkılan binanın enkazı görüntü kirliliği oluşturuyordu. Mahalle sakinleri, gerekli temizliğin yapılmasına sevindiklerini belirterek, ‘‘Kent merkezindeki bir mahallede enkaz manzarası seyrediyorduk. Yapılan çalışma ile görüntü ve çevre kirliliği bitti’’ diye konuştu.

  Trafiğe kapanıyor

  Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu yanındaki 18 Sokak servis araçları tarafından kullanılıyor. Öğle ve akşam saatlerinde bu sokağa girerek öğrencileri bekleyen servisler yolu trafiğe kapatıyor.

  Bu sokak, servis araçlarına ayrılmış durumd, ancak özel otoların ve ticari taksilerin buraya park etmesi tam anlamıyla keşmekeş yaşanmasına neden oluyor. İşyerlerine mal getiren araçlar sokağa giremiyor.

  Bayram Sağın

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürü Veli Karahan, ‘‘Adı geçen sokakta gerekli kontroller yapılacak. Sorunun giderilmesi için motorlu bir ekip görevlendireceğiz’’ dedi.

  Sarhoş yuvası oldu

  Kızılsaray Mahallesi 60 Sokak'ta hurdaya dönmüş, terk edilmiş bir araba bulunuyor. Uzun zamandır bu sokakta duran araba alkol bağımlısı kişiler tarafından ev gibi kullanılıyor. Gündüz saatlerinde arabanın çevresinde kimseler yok.

  Akşam saatlerinde gelen bu kişiler uyumak için arabaya doluşuyor. Semt sakinleri olarak bu durumdan oldukça rahatsızız. Yetkililerden gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Asayiş Şube Müdürü Hikmet Aygün, ‘‘Ekiplerimiz söz konusu sokakta bulunan araçta gerekli incelemeyi yapacaklar’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı