Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turistik semtte toz çilesi

  ANTALYA'nın turistik Lara bölgesindeki Ofo Otel önünde kazı çalışmaları yapıldı. Kazıların ardından dev çukurlar stabilize malzeme ile kapatıldı. Ancak, aradan geçen uzun zamana karşın asfaltlama yapılmadı.

  Bu nedenle toz çilemiz bitmiyor. Öyle ki, yoldan geçen araçların kaldırdığı toz yüzünden görüş mesafesi sıfıra düşüyor. Trafik kazası tehlikesi de artıyor. Bu yolun asfaltlanması için ne bekleniyor? Ülker Tekin

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Buradaki çalışmalar İller Bankası'nın bizim adımıza yaptığı çalışmalardır. Yolun asfaltlanması için Muratpaşa Belediyesi'ne bilgi verdik’’ dedi.

  Kaldırım yapılmıyor

  Yenİ Lara yolu ile Özgürlük Bulvarı'nın kesiştiği yere kaldırım yapılması uzun süredir erteleniyor. Belediye çalışanları bir süre önce yol kenarına bordür taşları dizdiler. Bizler kaldırım yapılacağını düşünerek sevinmiştik. Ancak, böyle olmadı.

  Belediye yetkilileri kaldırım yapılması için para ödememiz gerektiğini söylediler. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Adı geçen yerde vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gerekli incelemeyi yapacağız’’ dedi.

  Yıllardır bekliyoruz

  Ermenek Mahallesi'ndeki Villa Sokak sakinleri yıllardır asfalt çalışması yapılmasını bekliyor. Bir bölümü stabilize olan sokağımızda toz yağmuru altındayız.

  Değil araç kullanmak yürümek bile bu sokakta işkenceden farksız. Seçimlerden önce asfalt sözü verilmişti. Şimdi ise kimse mahallemize uğramıyor. Derdimizle başbaşa kaldık.

  Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Fen İşleri Müdürlüğü vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gerekli incelemeyi yapacak’’ dedi.

  Otobüs istiyoruz

  Antalya'nın yeni semtlerinden biri olan Kazım Karabekir Mahallesi'nde yaşayan birçok vatandaşın problemi aynı: Ulaşım. 6375 Sokak'tan ne yazık ki otobüs geçmiyor.

  Toplu taşıma aracına binmek isteyenler bu yüzden uzun bir yol yürümek zorunda kalıyor. Üstelik çoğu insan ulaşımdan mahrum kalıyor. Belediye yetkililerinden sorumuza çözüm getirilmesini istiyoruz. Metin Karadayı

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘ 6375 Sokak sakinlerinden gelen talep değerlendirilecektir. Uygun bulunması halinde en yakın otobüs hattının buradan geçmesi sağlanacaktır’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı