Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özgürlük Mahallesi

  ÖZGÜRLÜK Mahallesi'ndeki bazı sokak kaldırımlarının durumu çok kötü. Yer yer çukurlar oluşan ve engebeli bir görünüm alan yaya yollarında yürümek işkence gibi. Köstebek yuvası haline getirilen kaldırımlarda insanların yürümesi için cambazlık yapması gerekiyor.

  Mahallemizdeki bazı sokakların da renkli ve düzenli kaldırımları var. Bu güzel kaldırımları diğer yerlerde de görmek istiyoruz. Belediyemizin konuyla ilgili çalışmalarını bekliyoruz. Nihat Ramazan

  Yetkili diyor ki

  Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustan Gülfidan, ‘‘Bu sokakta evsel bağlantılar yapılıyor. ASAT'ın çalışmaları bittikten sonra kaldırımlar düzenlenecek’’ diye konuştu.

  Suya hasret kaldık

  ANTALYA gibi turistik bir şehirde tam iki yıldır su özlemi çekiyoruz. Uzun süre önce Kazım Karabekir Mahallesi 6348 Sokak'a şebeke boruları döşendi. Hepimiz suya kavuştuğumuzu düşünerek sevinmiştik.

  1998 yılında da birçok vatandaş abonelik aldı. Buna rağmen suyumuz yok. Kepez Belediyesi'nin tankerlerle getirdiği suyu kullanıyoruz. Artık sabrımız tükendi, çektiğimiz çile son bulsun istiyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Antsu yetkilileri, ‘‘Bu bölgeye su sağlayacak tesisler hazır. Devir ve test işlemleri birkaç ay içinde gerçekleşecek’ diye konuştu.

  Turizm sezonu berbat olmasın

  ANTALYALILAR ve turizmciler bu yıl turizm sezonundan çok ümitli. Ancak, geçtiğimiz yıllarda turistleri rahat bırakmayan dilenciler, simitçiler, çiçek satanlar ve boyacılara karşı gereken önlemin alınmadığını gördük. Bu sezon aynı kötü manzaraları görmek istemiyoruz.

  Bizler kadar turistler de aynı isteği taşıyor. Antalyamız'ın turizm geleceği açısındana bu konu oldukça önemli. Belediyelerin denetimlerini artırmasını istiyoruz. Cevdet Doruk- Zeynel Akar- Hakan Turna

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Belediye olarak simitçi, dilenci ve boyacıların turistleri rahatsız etmemesi için sivil ekip kurduk. Turistleri rahatsız eden bu kişiler toplanacak’ dedi.

  Kanalı temizleyin

  Yaz mevsimi kendisini iyice hissettirmeye başladı. Kızıltoprak Mahallesi İbni Sina Caddesi'ndeki sulama kanalı da artan sıcaklıkla daha çekilmez bir hal aldı. İçinde her türlü çöpün bulunduğu kanal etrafa korkunç kokular saçıyor.

  İçinde durgun su ve çöpten başka bir şey bulunmayan, sivrisinek üretim merkezi haline gelen bu kanal temizlenmiyor. Temizlenmediği gibi ıslahı da yapılmıyor. Turizm kenti dediğimiz Antalya'ya yakışmayan görüntüler mevcut.

  CHP Muratpaşa Belde Teşkilatı Çevre Komisyonu

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Belediyemiz sorumluluk alanı içerisinde kalan sulama kanallarının temizliği ASAT Genel Müdürlüğü'ne verilmiştir. Buralarda gereken çalışmaya çok yakında başlanacaktır’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı