Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  13.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu teller yakışmıyor

  TEDAŞ Güllük Caddesi'nde elektrik hatlarını yeraltına alıyor. Aynı çalışma Cumhuriyet Caddesi'nde de yapılıyor. Antalya'da görüntü kirliliğine neden olan etmenlerden biri de salkım saçak elektrik telleri.

  Çalışma yapılan caddelerde olduğu gibi diğer birçok yerde aynı sorun yaşanıyor. Örneği mi? Atatürk Caddesi. Bu caddede de hatların yeraltına alınmasını istiyoruz. TEDAŞ gerekli çalışmayı ne zaman yapacak?

  Gülsüm Rengin

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘İsmetpaşa Caddesi'nde kablo kanal kazısına başlayacağız. 100. Yıl Caddesi'nde de çalışmalarımız olacak. Faaliyetlerimizi belediye ve vilayetle koordineli sürdürüyoruz. Atatürk Caddesi'ndeki kazıları turizm sezonunun olumsuz etkilenmemesi bakımından eylül ayına sarkıtmayı düşünüyoruz’’ dedi.

  Tabelalar çirkin görünüyor

  Turizmciler ve Antalyalılar, bu yıl sezonun hareketli geçmesini diliyor. Yaz aylarını girdiğimiz şu günlerde pekçok turist grubunu şehirde gezinti yaparken görüyoruz. Konyaaltı Caddesi ve Antalya Müzesi onların sıkça ziyaret ettiği yerler.

  Ancak burada karşılaştıkları manzaralar hiç hoş değil. Tarık Akıltopu Caddesi'nde belediyenin projesinin anlatıldığı bir tabela bulunuyor. Eskimiş ve parçaları kopmuş tabela oldukça çirkin görünüyor. Yetkililerden bu tabelanın değiştirilmesini ya da kaldırılmasını istiyoruz.

  Ümit Kaya-Özlem Çorlu

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Tarık Akıltopu Caddesi'nde Antalya Müzesi karşısında yeralan tabela ile ilgili olarak Fen İşleri Daire Başkanlığı gerekli incelemeleri yaparak düzenlemeleri gerçekleştirecek’’ dedi.

  Caddede kaldırım yok

  Yeşildere Mahallesi

  Yeşildere Mahallesi'ndeki Aşık Veysel Caddesi yeni ulaşım yollarımızdan biri. Caddemizde yayaların yürüyebileceği kaldırımlar bulunmuyor. Kaldırım için ayrılan alanlar da moloz ve çöp ile dolu.

  Böyle olanca yaya vatandaşlar çok tehlikeli olmasına karşın yol kenarında yürümek zorunda kalıyor. Yayalar her gün trafik kazasıylı burun buruna yol kenarında yürüyor. Belediye bu caddeye birkaç kişi öldüğü zaman mı kaldırım yapacak? Bizler buraya hemen bir kaldırım yapılmasını istiyoruz. Canan Bayrakçı

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gerekli incelemeyi yaptıktan sonra kaldırımları yapacağız’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı