Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kokudan duramıyoruz

  Yeniemek Mahallesi

  Gazi Bulvarı'nın biraz ilerisinde yaklaşık 400 ailenin yaşadığı toplu konutlar bulunuyor. Düdenbaşı Mahallesi'ndeki çok katlı binalarda oturan bizler yaklaşık iki aydır foseptik kokusu çekiyoruz. Bulvar kenarında foseptiklerdeki atıkları toplayan bir şirketin oto parkı var.

  Buraya gelen araçlar foseptik çukurlarından aldıkları giderleri park yerinde zemine bırakıyor. Bu yüzden oldukça kötü bir koku etrafa yayılıyor. Rüzgarin esiş yönü değiştiğinde kapı-percere açamıyoruz. Bu sorunu dünya kenti denilen Antalya'ya yakıştıramıyoruz.

  Ahmet Açıkgöz

  Yetkili diyor ki

  Kepez Belediyesi Zabıta Müdürü Ramazan Yeter, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu konu hakkında gereken incelemeyi yapacağız. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ diye konuştu.

  Enkaz kaldırılsın

  Kent merkezindeki semtlerden biri olan Kızılsaray Mahallesi'nde çok çirkin görüntülerle karşı karşıyayız. Oturduğumuz 63 Sokak'taki eski bir yapı uzun süre önce yıkıldı. Ancak, enkazı kaldırılmadı.

  Aylardır burudaki moloz tepesini seyrediyoruz. Yağmurlu günlerde çamur derdiyle uğraştık, şimdi de toz işkencesi başladı. Belediye yetkililerinden gerekli temizliğin yapılmasını istiyoruz. Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Ekiplerimiz Kızılsaray Mahallesi'nde gerekli araştırmayı yapacaklar’’ dedi.

  Asfaltsız ve numarasız

  Güzeloba Mahallesi özellikle yaz mevsiminde birçok tatilcinin ziyaret ettiği bir semt. Turistik semtimizdeki sokakların çoğu asfaltsız ve numarasız. Tozdan ve çamurdan artık bıktık. Sokakların numarasız oluşu da adres konusunda çeşitli sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Güzeloba'daki bu problemlere çözüm getirilmesini istiyoruz. Nimet Çorlu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Antalya'nın turistik semtleri olan Güzeloba ve Lara'da asfaltlama çalışmalarına öncelik verdik. Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacak’’ şeklinde konuştu.

  Kablo seyrediyoruz

  Valilik binasının arkasındaki trafiğe kapalı sokak elektrik kablolarının çirkin görüntüsüyle içiçe. Birçok mağazanın bulunduğu sokak turist gruplarının sık sık uğradığı bir yer. Antalya'nın göbeğindeki bu yerde kabloların oluşturduğu kötü manzara çok olumsuz.

  Başını yukarıya kaldıran herkes oldukça kötü bir görüntüyle karşılaşıyor. Bu durum Antalyamız'a hiç yakışmıyor. TEDAŞ bu sokakta ne zaman çalışma yapacak?

  Ahmet Tankut

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Güllük Caddesi'nde yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandı. Söz konusu yer ve diğer bölgelerde programımız dahilinde gerekli çalışma yapılacak. Sağlıklı enerji ve şehrimizin güzelleştirilmesi için zamanla kablo çirkinliği aşılacak’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı