Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kazım Özalp çiçekleniyor

  BüyükŞehİr Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Kazım Özalp Caddesi'nde çiçeklendirme çalışması yapıyor. Bu çalışma; kışlık çiçek fidelerinin sökülüp yerine yazlık fidelerin dikilmesini kapsıyor.

  Daire Başkanı Arif Kuş, her yıl düzenli olarak bu faaliyeti yürüttüklerini belirterek, ‘‘Şu an diktiğimiz fideler ekim ayı içinde çiçek açacak. Bu caddede bir personelimiz sürekli olarak bakım yapıyor. Kasım ayında da fide yenileme çalışması yapacağız’’ dedi.

  Araç tarlası

  KonyaaltI Caddesi ile bağlantılı olan Deniz Mahallesi 121 Sokak ne yazık ki araba tarlasından farksız. Sağlı sollu park yeri olarak kullanılan sokağımızda hem yayalar hem araç sürücüleri zor anlar yaşıyor. Zaten dar olan bu sokak park nedeniyle daha da daraldı.

  Biz ve özellikle çocuklar trafik kazası tehlikesiyle iç içeyiz. Yetkililerden gerekli çalışmanın yapılmasını sokağımızın park yeri olmaktan kurtulmasını istiyoruz.

  Nazmi Köktaş

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürü Veli Karahan, ‘‘Alınan karar gereği Deniz Mahallesi 121 Sokak'ta ekiplerimiz sürekli uygulama yapacak. Kontrollerimiz sırasında bu sokağı park yeri olarak kullanan araç sürücülerine cezai işlem uygulanacak’’ dedi.

  Belediye ilgisiz

  TahIlpazarI Mahallesi Antalya merkezindeki semtlerden biri. Kent merkezinde olmasına rağmen 470 Sokak ve diğer sokaklar perişan durumda. Kış geldiğinde çamur yaz mevsiminde de toz çilesi çekiyoruz. Çukurlarla dolu sokaklar yüzünden araçlarımız sık sık arızalanıyor. Görüntünün ne kadar çirkin olduğunu ise anlatmaya gerek yok. Mahallemize bu kadar ilgisiz kalınmasına üzülüyoruz.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Antalya'nın turistik bölgeleri Lara ve Güzeloba'da asfaltlama çalışmalarına öncelik veriyoruz. Daha sonra, vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu bölgede asfaltlama yapılacak’’ dedi.

  Sinyalizasyona kavuştu

  Güvenlİk Mahallesi Kazım Karabekir ve Mimar Sinan caddelerinin kesiştiği kontrolsüz kavşağa sinyalizasyon sistemi kuruldu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından kısa süre içinde tamamlanan çalışmalar yaklaşık 10 milyar liraya mal oldu.

  Semt sakinleri, sık sık trafik kazası meydana gelen kavşağın sinyalizasyona kavuşmasına sevindiklerini belirterek, ‘‘Hemen her gün acı fren sesleriyle irkiliyorduk. Kavşaktaki trafik, özellikle akşam saatlerinde, arap saçına dönüyordu’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı