Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  03.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaya geçidi yok

  Defterdarlık Bulvarı

  ANTALYA'ya kazandırılan birçok bulvar ve caddenin orta refüjlerinde yaya geçidi bulunmuyor. Bu nedenle, karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar ister istemez refüjlerdeki bitkilere zarar veriyor. Defterdarlık Bulvarı'nda da aynı durum söz konusu.

  Yaya geçidi olmadığı için yeşil örtünün büyük bölümü yok olmak üzere. Bunun dışında çirkin bir görüntü söz konusu. Yetkililerden gerekli çalışmanın yapılmasını istiyoruz. Şeyma Öztürk

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Diğer bölgelerdeki çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Defterdarlık Bulvarı'na yaya geçidi yapılacaktır’’ dedi.

  Tümsek oluştu

  VarlIk Mahallesi 175 Sokak, ASAT'ın yaptığı çalışmaların ardından asfaltlandı. Daha sonra ek çalışmalar için asfaltın bir bölümü kesildi. Çukur kapatıldı; ama burada bir tümsek oluştu. Bu tümsek, trafiğin fazla olduğu yolda problem yaşanmasına neden oluyor. Tümseği farkedemeyen sürücüler zor durumda kalıyor. Çağdaş Doğru

  Şehrimize yakışmıyor

  Kent merkezindeki pekçok elektrik direğine bez afişler asılıyor. Günü geçince bez afişler toplanıyor, ancak bunları tutan iplere kimse dokunmuyor. Konyaaltı Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar hemen her yerde salkım saçak manzaralarla karşılaşıyoruz. Turizm cenneti diye övündüğümüz Antalya'ya, üstelik kent merkezine yakışmayan görüntüler artık bitsin. Belediyenin genel bir kontrol ile gerekli temizliği yapmasını bekliyoruz. Tufan Akça

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu konu hakkında gerekli incelemeyi yapacağız. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ şeklinde konuştu.

  Sahil temizlensin

  KonyaaltI sahilindeki tesislerden bir kısmını yıktılar. Beton parçaları, paslı demir çubuklar, tuğlalar, cam kırıkları ile sahil çok kötü bir görünüme büründü. Güzelim sahil adeta savaş alanı gibi.

  Belediyenin yeni çalışmaları gereği yapılan yıkımları anlayabiliyoruz. Ama, sahilimizin böyle bırakılmasına karşıyız. Bunun dışında plajların tuvaletleri yıkıldı, gölgelik diye bir şey de kalmadı. Belediye bu sorunlara çözüm getirecek mi?

  Osman Adalet

  Yetkili diyor ki

  Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘‘Sahilde, yıkılan tesislerden arta kalan molozlar temizlenecek. Sezon sonuna kadar hizmet verecek geçici halk üniteleri kurulacak. Bu ünitelerde tuvalet ve duş ’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı