Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kimse ilgilenmiyor

  Yüksekalan Mahallesi

  Turizm cenneti dediğimiz, dünya kenti diye övündüğümüz Antalya'nın göbeğinde, hiç olmaması gereken manzaralar var. Yüksekalan Mahallesi 518 Sokak'ta olduğu gibi. Buradaki Öksüz Çalık Apartmanı arkasındaki boş alanda, moloz tepeleri ve çöp yığınları var. Çocuklarımız ne yazık ki burada oyun oynuyor. Bu pisliğin temizlenmesi için, belediyeye defalarca başvurduk. Ancak, hiçkimse bizimle ilgilenmedi. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç ‘‘Söz konusu yerde gerekli incelemeyi yapacağız’’

  Müteferrik ücreti nedir

  18 Ekim 1999 tarinde, bir sözleşme yaparak kablolu yayına üye oldum. Sözleşmemde, aylık sabit ücretin 1 milyon lira olduğu belirtildi.

  Ama bir ay geçmeden, yüzde 100 zam yapıldı ve bu ücret 2 milyona çıkarıldı. Defalarca 163 numaralı telefonu arayıp sormak istedim, ancak 2 gün sonra başka bir numaradan, zamlı fiyatı öğrenebildim.

  Şimdi ise, Şubat 2000 faturasında, bu da yetmiyormuş gibi, 2 milyon lira sabit ücretin haricinde, ‘‘Müteferrik’’ adı altında 1 milyon lira daha ödemem isteniyor.

  Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum. Bunun ne anlama geldiğini bilemedim. Bu kelime Türkçe mi? Ve Müteferrik adı altında alınacak ücretin, ne için alındığını öğrenmek, müşteri olarak hakkım değil mi?

  Ünal Uncu

  Yetkili diyor ki

  Telekom Kablolu TV Tahakkuk Amirliği yetkilileri ‘‘27 Ekim'de, bireysel abonelik kaldırıldı. Genelge gereği, tek tip abonelik sistemi getirildi. Bu vatandaşımızın, Ekim, Kasım ve Aralık ayları için, toplam 5 milyon lira ödemesi gerekiyordu. Ancak, kendisinden 4 milyon lira tahsil edilmiş. Noksan tahakkuk çıkması nedeniyle, alınması gereken 1 milyon lira, Şubat ayı faturasına işlenmiş’’

  Ağaçlandırma çalışmaları

  Antalya

  Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, bulvarlardaki orta refüjlerde bakım ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Refüjlerde, kente özgü 20 bin fidan dikilmesi hedefleniyor.

  Şube Müdürü İnanç Argun, belediyenin sorumluluk alanı içinde yeralan, 36 ana arterdeki orta refüjlerde ve kaldırımlarda, çalışmaların devam ettiğini söyledi.

  Argun, ‘‘İsmet Gökşen, Toptancı Hali, Abdi İpekçi ve Güllük caddelerinde çalışmalarımızı tamamladık. Antalya'ya özgü Benjamin, Akçaağaç, Çınar ve Dişbudak gibi ağaçlar dikiyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 3500 fidan diktik. Ayrıca, Kızılırmak, Aşık Veysel ve Karacaoğlan caddelerinin orta refüjlerini topraklandırdık’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı