Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu pisliği temizleyin

  Yeşilbahçe Mahallesi

  Yeşilbahçe Mahallesi'nde, 1480 Sokak'ı çevreleyen çöp ve moloz yığınlarının temizlenmesi için, belediyeye dilekçe vermiştik.

  Aradan birkaç hafta geçmesine karşın, sorunumuza çözüm getirilmedi. Sokağın kenarına atılan inşaat artıkları ve evsel atıklar, gün geçtikçe çoğalıyor.

  Görüntü kirliliğinin yanı sıra, yayalar da yürümekte zorlanıyor. Geniş bir arazinin kenarındaki bu pisliğin temizlenmesini istiyoruz.

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri

  ‘‘Zabıta ve temizlik ekiplerimiz, söz konusu sokakağı inceleyecekler. Gerekli çalışma yapılacak’’

  Halı saha pisliği

  Konyaaltı Sahili

  Konyaaltı sahilinde, Öğretmenler Plajı'nın karşısında, eski bir halı saha tesisi var. Terkedilmiş bir yer. Duvarları delinmiş, halısı tükenmiş bu harabe, uzun zamandır öylece duruyor.

  Bu pisliği, turistlere göstererek neyi anlatmak istiyorlar doğrusu anlamıyoruz. Hizmetten yoksun, yalnızca göz zevkini bozmaya yarayan bu tesis, neden yeniden düzenlenmiyor? Düzenlenmesi mümkün değilse, neden yıkılmıyor? Antalyamız'da ve Konyaalatı'nda böyle çirkin manzaralar görmek istemiyoruz.

  Emre Canlı-Erdoğan Şahiner-Kadir Varan

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fahrettin Köken

  ‘‘Halı saha, fuar alanı içinde kalıyor. Kullanılmayan bu tesis, proje içinde değerlendirilecek. Bunun yerine başka bir fonksiyon gelecek’’

  Köy yolu gibi

  Gündoğdu Mahallesi

  Gündoğdu Mahallesi'nde oturan bizlerin en büyük sorunu, asfaltsız sokaklar. Semtimizde, neredeyse tüm sokaklarda asfalt yok. Çakıl taşlarıyla kaplı sokakların, köy yolu gibi. Yürürken bile zorlandığımız yollarda, araç sürücüleri de çile çekiyor. Yağmurlu günlerde, işimiz daha zor. Çamur deryasına dönen sokaklarda yürümek demek, çile çekmek demek. Belediyenin sokakları asfaltlamasını bekliyoruz ama, nafile! Aylardır hiçbir çalışma yapılmadı. Antalya'da yeni yapılanan bir semtte, yolların daha bakımlı ve asfaltlı olması gerekmez mi? Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustan Gülfidan ‘‘Semtte, altyapı ve stabilize çalışmaları devam ediyor. Nisan ayından sonra, satıh kaplama yapılacak’’

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı