Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kentin göbeğinde olur mu

  Çallı

  Çallı'da üstgeçitin yanındaki boş alan, çok sayıda iş makinesi tarafından park yeri olarak kullanılıyor.

  Kamyonlar, traktör, kepçe ve benzeri bu araçlar, şehrin göbeğindeki bir yerde müşteri bekliyor. Uzun zamandır görmeye alıştığımız bu manzara, özellikle şehir dışından gelenleri şaşırtıyor.

  Turistik bir şehirde, çok yoğun bir caddenin kenarında yaşanan görüntü kirliliğini anlayamıyoruz.

  Bu araçların, bekleme ya da park etme yerinin, Antalya'nın merkezi olması doğru mu?

  Sedat Ulu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç

  ‘‘İş makinelerinin buradan kaldırılması için, belli bir müddet vermiştik. Bu süre doldu. Gerekli cezai işlem uygulanacak. Ayrıca, şehrin diğer bölgelerinde de, konuyla ilgili denetimlerimiz devam edecek’’

  Özürlüyü de düşünün

  Prof. Dr. Tevfik Aksoy Caddesi

  Prof. Dr. Tevfik Aksoy Caddesi'ndeki Sağlık İl Müdürlüğü yanında bulunan Merkez 2 No'lu Sağlık Ocağı'na giden yaşlılar ve özürlüler, zor anlar yaşıyor.

  İki katlı binanın zemin katında enjeksiyon, pansuman, aşı odası ve ebe çalışma odası bulunuyor. Muayene, poliklinik ve yeşil kart işlemlerinin yapıldığı odalar ise, ikinci katta.

  Muayene için üst kata çıkmak isteyen yaşlı ve özürlü vatandaşlar, yardım eden birisi olmadan doktora muayene olamıyor. Geçtiğimiz günlerde tekerlekli sandalye ile buraya gelen bir hasta, ne yazık ki üst kata çıkamadı. Doktor, aşağı inerek hastasını muayene etti. Yetkililer, bu sorunun giderilmesini sağlayamaz mı? Nermin Polat

  Yetkili diyor ki

  Sağlık İl Müdürü Mustafa Pekşen ‘‘Söz konusu bina, daha önce lojman olarak kullanılıyordu. Tadilatın ardından, sağlık hizmeti verilmeye başlandı. İmkanlarımız bu nedenle sınırlı. Bu yıl, Özel İdare bütçesinden sağlık ocağı yapılması planlanıyor. Yeni binamızda daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz’’

  Kazaya neden oluyor

  Mithatpaşa Caddesi

  Yaklaşık 6 ay önce, Mithatpaşa Caddesi ve Çevreyolu'nun kesiştiği noktada, kazı çalışması yapıldı.

  Çalışmalar bittikten sonra, yol asfaltlandı. Daha sonra yolda büyük oyuklar oluştu. Buraya gelen araçlar, çukurlara girmemek için, yön değiştirmek zorunda kalıyor. Bu kez de, yol kenarında yürüyen vatandaşlar trafik kazası ile burun buruna geliyor.

  Hemen her gün acı fren sesiyle yerimizden fırlıyoruz. Yolda gerekli onarımın yapılmasını istiyoruz.

  Dursun Keşler

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal

  ‘‘Söz konusu yerde gerekli inceleyi yapacağız. Vatandaşlarımızın sorununun giderilmesine çalışacağız’’

  Onarım tamamlandı

  Ünsal Mahallesi

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine, Kepez Belediyesi yetkilileri harekete geçti. Ünsal Mahallesi 5150 Sokak'taki sulama kanalı üzerinde bulunan köprü onarıldı.

  Köprünün demir çıkıntıları, özellikle akşam saatlerinde, vatandaşları zor durumda bırakıyordu. Belediye yetkilileri, köprü girişini betonladı.

  Semt sakinleri, ‘‘Birçok vatandaş, burada düşme tehlikesi yaşadı. Gerekli çalışmanın yapılmasına sevindik’’ şeklinde konuştu.

  Çalışmalar hızlandı

  100. Yıl Bulvarı

  Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 100. Yıl Bulvarı'nın devamında, yeni açılan yolda, çalışmalarını sürdürüyor. 5600 metrelik yolun 2600 metrelik bölümünde, sulama için gerekli tesisatın kurulduğunu belirten Şube Müdürü İnanç Argun, ‘‘Burada borular döşendi, görevlilerimiz taşları temizliyor. 21 Şubat'tan itibaren 1400 metrelik alanda dikim yapacağız. Daha sonra limana kadar olan ikinci bölüm tamamlanacak’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı