Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Korkuluk yapılsın

  Karşıyaka Mahallesi

  KarŞIyaka Mahallesi'ndeki Şelale Caddesi'ni takip eden sulama kanalı, şimdiye kadar birçok aracı yuttu. Sürücüler, özellikle, yolun kavisli bölümlerinde çok dikkatli olmak zorunda. Yoksa, dereye uçmak işten değil.

  Zira, kanalı çevreleyen korkuluklar, yeterli değil. Bazı bölümlerde ise hiçbir güvenlik önlemi bulunmuyor. Sürücüler kadar yayalar da bu tehlikenin içinde. Özellikle çocuklar için çok endişeleniyoruz. Yüreğimiz hep ağzımızda.

  Akşam saatlerinde, loş ışıkta, hem sürücülerin hem yayaların işi daha zor.

  Yetkililerden, kanal çevresindeki önlemleri artırmalarını istiyoruz. Melehat Üretken

  Yetkili diyor ki

  DSİ 13. Bölge Müdürü Mustafa Altundal ‘‘Dere kenarındaki yolun kritik yerlerinde ve dönemeçlerde, gerekli önlemler alındı. İmkanlarımız doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz’’

  <>< verin="" son="" çirkinliğe="">

  Liman Yolu

  Antalya turistik bir kent. Turistlerin ağırlandığı bir şehirde görüntü kirliliği oluşturan pekçok etmen var. Bunlardan birini de, Kemer İlçesi'ne uzanan Liman Yolu üzerinde görüyoruz.

  Dev reklam tabelaları Liman Kavşağı'nda karşımıza çıkıyor. Bu alanın tabela tarlasından farkı yok.

  Bir tarafta Akdeniz diğer tarafta böyle bir reklam kirliliği! Doğrusu bu iki ögeyi bağdaştırmak, pek mümkün değil. Şehrimizi ziyaret eden yabancılar da farklı düşünmüyor.

  Yetkililer, şehir merkezinde yaptıkları çalışma ile bilboard sayısını azalttı. Liman yolunda da aynı çalışma yapılacak mı?

  Ahmet Remzi Atalay

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Altıntaş ‘‘Söz konusu yerde, ileriye dönük bir çalışmamız yok. İlgili belediyeler ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, ortaklaşa bir çalışma yapabilir, en azından buradaki tabelaların sayasını azaltabilir’’

  Aras Bedesteni

  Eskİ Doğu Garajı'nın arkasında, Aras Bedesteni karşısındaki manzara, 10 yıldır değişmiyor. Burada, geniş bir arsada bir inşaat çukuru açılmıştı. O günden bu yana, değil bina yapmak, tek bir çivi bile çakılmadı. Ancak, kazılan çukurda çöpler ve yağmur suyu birikmeye başladı. Durum böyle olunca, korkunç bir manzara ortaya çıktı.

  Şehrin en merkezi yerinde, araç ve yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bir semtte, böyle çirkin bir şantiye alanı oluştu. Gerek inşaat çukuru gerekse çukuru çevreleyen paravanlar, görüntü kirliliği oluşturuyor. Bu manzaranın artık değişmesini istiyoruz. Çevre sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç ‘‘Söz konusu yerde gerekli incelemeyi yapacağız’’

  Kamışlar temizlendi

  Burhanettin Onat Caddesi

  MuratpaŞa Belediyesi, Burhanettin Onat Caddesi'nde, Berna Dedeman Sağlık Merkezi'nin arkasında bulunan alanda, kamış temizliği yapmıştı. Temizliğin ardından kesilen kamışlar toplanmamıştı.

  Görüntü kirliliği oluşturan bu kamışlar, Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'ne bağlık ekipler tarafından kaldırıldı.

  Vatandaşlar, kamışların toplanmasına sevindiklerini belirterek, ‘‘Kesilerek istiflenen kamışlar, görüntü kirliliğine neden oluyordu. Belediyenin gerekli çalışmayı yapmasıyla kötü manzara sona erdi’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı