Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydınlatma eksikliği

  100. Yıl Bulvarı

  100. Yıl Bulvarı'nın devamında Boğaçay'a kadar uzanan yeni bir yol açıldı. Refüj çalışmalarının devam ettiği yol boyunca sokak lambaları bulunmuyor. Aydınlatma eksikliği nedeniyle sık sık trafik kazaları yaşanıyor.

  Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar zor durumda kalıyor. Nitekim, bir çocuk burada trafik kazası geçirdi ve yaralandı. Buna rağmen aydınlatmanın iyileştirilmesi yönünde hiçbir girişim olmadı.

  Metin Demirçay

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ Müessese Müdür Yardımcısı Tayyar Taşkan, ‘‘100. Yıl'ın devamı olan ve yapılanması önceden tamamlanan kısımlarda yeterli elektrik şebekemiz ve buna bağlı olarak sokak aydınlatmaları mevcut. 9 kilometrelik çift yönlü bulvarın tümüyle aydınlatılması büyük ödeneği gerektirmektedir. Bu tip tesisler yatırım programlarına alınarak gerçekleşebilmektedir. Bu yönde çalışma yapılabilmesi için ihale keşfi hazırlanarak, ihalenin yapılabilmesi için genel müdürlüğümüze 3 Şubat 2000 tarih ve 1161 sayılı yazı ile sunulmuştur’’ dedi.

  Asfalt istiyoruz

  Çaybaşı

  Çaybaşı Mahallesi 1339 Sokak'taki altyapı çalışmaları uzun süre önce tamamlandı. Kazılan çukurlar kapatıldı. Ancak, asfalt çalışması yapılmadı. Yaz boyu toz derdiyle boğuştuk. Yağmurların başlamasıyla sokağımız çamur deryasına döndü.

  Burada değil araç kullanmak yürümek bile imkansız hale geliyor.

  Tümseklerin bulunduğu sokaklarda arabalar da arızalanıyor. Antalya'nın merkezindeki bir mahallede asfaltsız sokaklar bulunmasına anlam veremiyoruz.

  Serpil Öztekin

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Söz konusu sokakta asfalt çalışmaları en kısa zamanda başlayacak’’ dedi.

  Bulvarda kaldırım yok

  Menderes Bulvarı

  Araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu yerlerden biri de Adnan Menderes Bulvarı. Bulvar boyunca şehir mezarlığı tarafında kaldırım bulunuyor. Fakat, karşı yönde kaldırım yok. İnşaat halinde birçok binanın yer aldığı yol kenarında yürümek yayalar için işkence.

  Harıl harıl çalışan iş makineleri, vatandaşların kaldırım olarak kullandığı alanı işgal ediyor. Durum böyle olunca, yayalar da neredeyse yol ortasında yürümek zorunda kalıyor. Muzaffer Yılmaz

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Altyapı çalışmaları devam ediyor. Ev bağlantılarının gerçekleştiği semtlerde kaldırım yenilemesi yapılacak’’ diye konuştu.

  Kazaya sebep oluyor

  Çetinkaya

  Eski Doğu Garajı karşısındaki Ali Çetinkaya Caddesi'ni ikiye ayıran orta bordür taşları Festival Çarşısı girişinde sona eriyor. U dönüşü yapılmasının yasak olduğunu gösteren tabelaya rağmen araç sürücüleri bu kurala uymuyor.

  Diğer yandan çarşıya girip çıkan araçlar ve yayalar var. Bu noktada tam anlamıyla keşmekeş yaşanıyor. Orta bordür taşlarının Meydan kavşağına kadar uzatılısa böyle problemler yaşanmaz. Yetkililer bu konuda herhangi bir çalışma yapacak mı?

  Nefise Aldemir

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) Şube Müdürü Hülya Atalay, ‘‘Adı geçen caddede orta bordürün uzatılmasını biz de düşündük. Ancak, ara sokaklara araç giriş çıkışı oldukça fazla. Ayrıca, yolun fiziki durumu uygun değil’’ şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı