Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Lara’da ulaşım derdi

  Lara Semti

  KENT merkezindeki semtlerde ulaşım güçlüğü yaşanmıyor. Oysa, Lara semtinde oturan bir kimse için saat 21. 00'den sonra toplu taşım aracı bulmak hayal gibi. Bazen 20-30 dakika minibüs beklediğimiz oluyor.

  Deyim yerindeyse yol kenarında ağaç oluyoruz. Ne gelen var ne giden! Sözüm ona şehrin turistik bir bölgesinde ikamet ediyoruz. Böyle bir yerde ulaşım güçlüğü yaşanmasını anlamta güçlük çekiyoruz.

  Remzi Küçük

  Yetkili diyor ki

  Minibüsçüler Odası Başkan Yardımcısı Ramazan Coşkun, ‘‘Vatandaşlarımız, gündüz saatlerinde 3-4 dakikalık aralarla minibüs bulabiliyor. Ancak, bu yoğunluk akşam saatlerinde olmuyor. Lara'ya saat 23. 00'e kadar minibüs seferi yapılıyor. Vatandaşların bekleme süresi de 15 dakikayı aşmıyor’’ dedi.

  Dolum tesisleri

  Konyaaltı

  Antalya ekonomisinde turizmin tartışılmaz bir yeri var. Güzelim kıyı bandını görmek için, dünyanın pek çok ülkesinden insanlar Antalya'ya geliyor. Tarihin ve doğal güzelliklerin birleştiği şehrimizde, turizmi olumsuz etkileyen etmenler olduğuna inanıyorum. Konyaaltı'ndaki Petrol Ofisi dolum tesisleri gibi.

  Turizm beldesinde hiç olmaması gereken bir yer yıllardır faaliyet gösteriyor. Saatli bomba misali, burada yaşayan insanları tehdit ettiği gibi turistleri de olumsuz düşüncelere itiyor. Konyaaltı Belediyesi, konuyu Ankara'daki yetkililere ulaştırmıştı. Bu doğrultudaki çalışmaların neticesi nedir? Pelin Okan

  Yetkili diyor ki

  Konyaaltı Belediyesi yetkilileri, ‘‘Cumhurbaşkanlığı'ndan belediyemize gelen yazıda dolum tesisleriyle ilgili araştırmanın devam ettiği belirtiliyor. Araştırmadan olumlu sonuç çıkacağını düşünüyoruz’’ diye konuştu.

  Ne zaman başlayacak ?

  Balbey caddesi

  Yaklaşık 10 yıldır Balbey Mahallesi'nde oturuyoruz. Semtimizde başlayan altyapı çalışmaları, bizim için kabustan farksızdı. Kazılar bitip çukurlar kapatıldıktan sonra kabusun biteceğini düşünmüştük; ama öyle olmadı. Çakıl ile örtülen sokaklar, uzun sürecek bir bekleyişin habercisiymiş. Bizler kum-çakıl denizine dönen sokakların asfaltlanmasını beklerken, yetkili kişiler, yollara parke taş döşeneceğini söylediler. Şubat ayında başlayacağı belirtilen bu çalışmadan hala ses yok. Çilemiz ne zaman bitecek?

  Nevzat Ümit Bozkurt

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fahrettin Köken, ‘‘Çalışmaların şubat ayında başlayacağı doğru. Bana da bu yönde bilgi verildi. Konu hakkında gerekli araştırmayı yapacağım’’ dedi.

  TELEKOM’dan duyarlı davranış

  Konyaaltı

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine TELEKOM yetkilileri, gerekli çalışmayı yaptı. Şirinyalı Mahallesi 1966 ve 1964 sokakların kesiştiği yerde bulunan çukura kapak monte edildi.

  TELEKOM Grup Başmühendisi Erdoğan Desteci, burada, telefon ve kablolu televizyon altyapı şebeke çalışmalarının yapıldığını belirtti. Semt sakinleri, akşam saatlerinde büyük tehlike oluşturan derin çukura kapak mote edilmesine sevindiklerini söyledi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı