Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Paravan kirliliği

  Lara Caddesi

  Antalya'nın güzelliğini bozan pekçok çirkin manzara var. Lara Caddesi'ndeki bir inşaat alanını çevreleyen paravanlar, buna en güzel örnek. Uzun zamandır devam eden inşaatın çevresindeki paravanlar, vatandaşları çeşitli tehlikelerden korumak amacını taşıyor. Ancak, o kadar eski ve yıpranmış bir görüntüsü var ki, bu şehire hiç mi hiç yakışmıyor.

  Paslanan ve rengi değişen paravanlar kaldırılamaz mı? Tülin Kaya

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri

  ‘‘İnşaat alanında hafriyat ve çukurlar var. Paravanlar kaldırılırsa, emniyet sorunu ortaya çıkar. Vatandaşlarımızın güvenliği açısından paravanların kaldırılması mümkün değil’’

  6 ayda telefon bağlanmaz mı ?

  Altınkum Mahallesi

  Geçen yılın temmuz ayında, telefon için TELEKOM'a başvuruda bulundum. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra beklemeye başladım. Ne yazık ki, altı aydır telefonum bağlanmadı.

  Altınkum Mahallesi'nde oturan pekçok vatandaş da, benimle aynı kaderi paylaşıyor. İletişim çağını yaşıyoruz; ama Antalya'da, hala telefonsuz semtler var. Tüm görüşmelerimizi kontörlü telefonlardan yapmak zorundayız. Bu çile ne zaman bitecek?

  Altınkum sakinleri

  Yetkili diyor ki

  TELEKOM yetkilileri ‘‘Altınkum Mahallesi, Arapsuyu santral sahası içinde kalıyor. Burada altyapı projesi devam ediyor. Bunun yanında kablo projesi çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 3 ay sonra çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz’’

  Hurmalar budansın

  Atatürk Caddesi

  Atatürk Caddesi'nin simgesi haline gelen hurma ağaçları, çok sayıda kuşu barındırıyor. Belediye, geçen sene ve daha önceki yıllarda budama yapıyordu. Böylelikle, ağaçlardaki yaprak sayısı azalıyor ve görüntü kirliliği önleniyordu. Ancak, bu yıl budama yapılmadı.

  Fazla toz toplayan hurma yaprakları ve çok sayıda kuş yuvası nedeniyle, evimizin camları ve balkonları pislikten kurtulmuyor. Kuşlar barındıkları yerden men edilsin istemiyoruz.

  Fakat, yapılacak budama ile kuş yuvası sayısının artaması engellenir, toz da kabusumuz olmaktan çıkar. Sami Vuran

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü yetkilileri ‘‘Önümüzdeki günlerde budama çalışması yapılacak’’

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı