Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sokak mı otopark mı?

  Elmalı Mahallesi

  Elmalı Mahallesi 8. Sokak, sokak olmaktan çok otopark niyetine kullanılıyor. Zaten dar olan sokağımız, sağlı sollu park eden araçlar yüzünden iyice daralıyor.

  Öyle ki, ne rahat yürüyebiliyoruz ne işyerimize girebiliyoruz. Ard arda dizilen arabalar yüzünden, sokaktan geçmek isteyen sürücüler de zorlanıyor.

  Biz yayalar, rahat yürüyebileceğimiz kaldırım ve sokaklara ne zaman kavuşacağız? Şehir merkezindeki bir sokak nasıl olur da otopark olarak kullanılabilir?

  Hüseyin Karakaya

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri

  ‘‘Zabıtamız adı geçen sokakta gerekli çalışmayı yapacak. Sokağın otopark olarak kullanılmasını engelleyeceğiz’’

  Aydınlatma istiyoruz

  Konyaaltı

  Turizmin candamarı olarak değerlendirdiğimiz Konyaaltı'na, yeni bir bulvar kazandırıldı. 100. Yıl'ın devamındaki bulvarda, en büyük eksiklik ışıklandırmanın olmaması.

  Gecekondu semtleri bile ışıl ışılken, burada geceler, zindandan farksız. Her gün yüzlerce aracın geçtiği yolda, birçok kaza meydana geldi, bir çocuk yaralandı.

  Turizm sezonunun yaklaştığı da düşünülürse, bu soruna acil çözüm getirilmesi gerekli.

  Metin Demirçay

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri ‘‘Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda gereken çalışmayı yapacağız’’

  Kamışlar temizlendi

  Paşakavaklar Caddesi

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine, Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü harekete geçti.

  Yeşilbahçe Mahallesi Paşakavaklar Caddesi'nde, budandıktan sonra ortada bırakılan kamışlar toplandı. Semt sakinleri, belediyenin, kamışları budaması ile zararlı hayvanların ve haşerelerin üremesinin engellendiğini belirttiler.

  Vatandaşlar, ‘‘Budama çalışmasının ardından toplanmayan kamışlar, görüntü kirliliğine neden oldu. Kamışların temizlenmesi ile bu çirkinlik ortadan kalktı’’ diye konuştu.

  Çukur kapatıldı

  Varlık Mahallesi

  Daha önce köşemizde yer alan haber üzerine, Muratpaşa Belediyesi harekete geçti. Varlık Mahallesi 143 Sokak'ın Konyaaltı Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan çukur, kapatıldı. Özellikle yağmurlu günlerde yayalara zor anlar yaşatan yolda da onarım yapıldı.

  Vatandaşlar, ‘‘Belediyenin gerekli çalışmayı yapması ile bizi zor durumda bırakan bir problemden kurtulduk’’ diye konuştu.

  Tabela konuldu

  Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü, köşemizde yayınlanan haber üzerine, gerekli çalışmayı yaptı ve Dedeman Otel'den başlayıp, Fener Parkı'nda son bulan tek yönlü yola, 'sola dönülmez' işaretleri yerleştirildi.

  Vatandaşlar, yolun tek yönlü olduğunu gösteren tabelaların olmaması nedeniyle, birçok sürücünün kaza tehlikesiyle karşılaştığını belirterek, ‘‘Özellikle şehir dışından gelenler bu yolun tek yönlü kullanıldığını bilmiyordu. Antalya'da yaşayan pekçok insan da bu durumun farkında değildi. Yeni tabelalar, bu konuda sürücüleri çok yardımcı olacak’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı