Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ölüm kavşağı

  Yeni Mahalle

  Yeni Mahalle'deki Karatay Lisesi önünde bulunan kavşak, şimdiye kadar pekçok can aldı.

  Geçtiğimiz günlerde, yine bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ile burada olması gereken ama olmayan sinyalizasyonun, ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha anladık. Hiçbir trafik levhası ve işareti bulunmayan ölüm kavşağının, artık yeni canlar almasını istemiyoruz.

  Bir tarafında araba pazarı kurulan kavşak, özellikle haftasonları arap saçına dönüyor. Ehliyeti olmayan birçok kişi de, bu caddede aşırı süratli araç kullanıyor. Emniyet güçlerinin de bu konuda önlem almasını istiyoruz. Nevzat Yüksel

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü Hülya Atalay ‘‘Sinyalizasyon çalışması yapmamız için, vatandaşlarımızın yazılı talepte bulunması gerekli. Belediye Başkanlığı'na dilekçe verebilirler’’

  Faturalar sinirlendiriyor

  Antalya

  Vatandaşlarımızın ekomomik krizden etkilendiği bu dönemde, su faturalarının çok yüksek olması, herkesi zor durumda bırakıyor.

  Antsu'nun tarafıma ibraz ettiği 26 Ocak tarihli su faturasında kullanmış olduğum 23 tonluk su bedelinin, 38 milyon 25 bin lira olduğunu gördüm. Bunun 1. tarifesi 15 tona kadar 1 milyon 300 bin lira, 2. tarifesi 1 milyon 600 bin lira idi. Diğer tarifeler ise bilinmemektedir. Bir metreküp suyun maliyeti ortalama (KDV dahil) 1 milyon 653 bin 261 bin lira.

  Ülkemiz genelinde yaşanan ekonomik durum gözönüne alındığında ve enflasyon yüzde 25 olarak benimsenirken, su faturasının fahiş fiyatlarla karşımıza çıkması bizleri mağdur ediyor.

  Tahsin Aldemir

  Yetkili diyor ki

  Antsu Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Özyılmaz ‘‘Suyun metreküp fiyatı yıllık olarak belirleniyor. Antsu işletmeci firmadır. Büyükşehir Belediyesi'nden gelen tarifeyi uyguluyoruz’’

  Park bakım istiyor

  Varlık mahallesi

  Varlık Mahallesi 184 Sokak'ta, çocuklarımız için inşa edilen bir park var. Küçücük parkta, birçok çocuğu mutlu edecek salıncaklar ve tatteravalli bulunuyor.

  Ancak, çocuklarımızın pek de mutlu olduğu söylenemez. Nedeni ise, çamur ve yağmur suyu birikintisi. Yağmurun ardından günler geçse bile kurumayan su birikintisi, çocuklarımızın parkta oynamasına izin vermiyor. Yetkililerden, parktaki oyun gereçlerine bakım yapılmasını ve burada su birikmesinin önlenmesini istiyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri

  ‘‘Park ve Bahçeler Müdürlüğü, adı geçen parkta, gerekli bakım çalışmasını yapacaklar’’

  Ne zaman bitecek ?

  Konyaaltı

  Güzel beldemiz Konyaaltı'na, turizmin candamarı deniliyor. 100. Yıl Caddesi'nin devamı olan ve Boğaçay'a kadar uzanan, yaklaşık 5 kilometrelik yeni yolumuz, ne yazık ki, bir turizm beldesine yakışmıyor.

  Bu yol açılaları, 15 ay oldu. Ama, refüj ve kaldırım çalışmaları bir türlü ilerlemiyor.

  İçi toprakla doldurulan ve öylece bırakılan refüj, özellikle yağmurlu günlerde berbat bir görüntü alıyor.

  Büyükşehir, refüjü ne zaman yeşillendirecek, kaldırımlarımız ne zaman yapılacak? Belde sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Nuri Güner

  ‘‘Caddede, dolgu çalışmaları başladı. Kaldırım ve refüjde düzenleme çalışmaları, önümüzdeki günlerde tamamlanacak’’

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı