Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  05.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karar uygulanmıyor

  Güvenlik Mahallesi

  GÜVENLİK Mahallesi'nde Kazım Karabekir ve Mimar Sinan caddelerinin kesiştiği kavşağa, sinyalizasyon sistemi kurulması kararı, 11 aydır uygulanmıyor. İl Trafik Komisyonu'nun aldığı kararın hayata geçmemesi sürücü ve yayaları zor durumda bırakıyor.

  Özellikle sabah ve akşam saatlerinde kavşaktaki trafik keşmekeşi görülmeye değer. Hemen her gün bir trafik kazası meydana geliyor. Değil karşıdan karşıya geçmek, yol kenarında yürümek bile cesaret istiyor. Yetkililer, bu semtte yaşayan yüzlerce insanı ilgilendiren bir kararı uygulamaktan neden kaçıyor?

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürü Coşkun Yalçın, ‘‘Adı geçen kavşakta sinyalizasyon sistemi kurulması için gerekli olan malzeme gelmedi. Malzeme elimize ulaştıkça, burada ve sinyalizasyon kurulması kararlaştırılan diğer kavşaklarda gereken çalışma yapılacak’’ dedi.

  Parka yakışmıyor

  Hasan Subaşı Kültür Parkı

  Hasan Subaşı Kültür Parkı, yürüyüş yapmak ve dinlenmek için gittiğimiz güzel mekanlardan biri. Antalya'nın çehresini değiştiren ve güzelleştiren bu parka yakışmayan görüntülere şahit oluyoruz. Sabah erken saatlerde yürüyüş için uğradığımız parkta başıboş köpekler gördük.

  Oldukça iri ve sayıları fazla olan köpekler, bizi korkuttu. Üstelik böyle bakımlı bir parka başıboş köpekler hiç yakışmıyor. Acaba belediye yetkilileri bu konuda önlem alıyor mu? Bir grup vatandaş

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fahrettin Köken, ‘‘İlgili arkadaşlarımız söz konusu parkta gerekli incelemeyi yapacak. Ayrıca, Antalya'da şimdiye dek herhangi bir kuduz olayı yaşanmadı. Başıboş köpekler sürekli toplanıyor ve gereken işlemler yapılıyor’’ dedi.

  Temizlik yarım kaldı

  Burhanettin Onat caddesi

  Burhanettin Onat Caddesi'nde Berna Dedeman Sağlık Merkezi arkasında bulunan kamışlar, belediye tarafından budandı. Yetkililerin yaptığı çalışmaya sevindik. Çünkü, kamışların çevresi çöplük gibi kullanılıyordu.

  Ayrıca, akşamları buraya çok sayıda alkolik geliyordu. Etraf bira şişesinden geçilmiyordu. Kamışların temizlenmesi bu sorunları ortadan kaldırdı. Ancak, belediye yaptığı temizlik çalışmasını yarım bıraktı. Budanan kamışlar öylece bırakıldı.

  Selim Gür

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Temizlik ekiplerimiz söz konusu yerde gerekli çalışmayı yapacak’’ dedi.

  1998'den kalan borç

  Kablolu televizyon abonesiyim. Aylık faturalarımı banka çeki aracılığı ile ödüyorum. Geçtiğimiz günlerde 1998 yılına ait ekim ayı faturamı ödemediğim tarafıma bildirildi. Oturduğum apartmandaki diğer abonelere de aynı bilgi verildi. İki yıl öncesine ait borç neden şimdi isteniyor anlayamadık. Ayrıca, faturamızı düzenli olarak ödüyoruz.

  Fahri Ergüney

  Yetkili diyor ki

  TELEKOM yetkilileri, ‘‘Banka çeki ödemelerinde meydana gelen teknik bir hata nedeniyle ekim ayı ücreti alınamamış. Bu durumda olan yaklaşık 25 abonemiz var. Kendilerine konuyla ilgili olarak bilgi verildi’’ şeklinde konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı