Gündem Haberleri

  Derde çare bulmak için ağlamak mı gerekiyor

  DHA
  12.01.2012 - 11:21 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ta, evlilik dışı dünyaya getirdiği 2 çocuğundan epilepsi hastası kızı 1 yaşındaki Ecrin K.’yı sevk edildiği Bolu’ya götürecek yol parası bulamayan 40 yaşındaki Reyhan K., kendini kızıyla denize atmak istedi. Kadını, peşinden koşan polisler ikna etti.

  Ecrin ve Kardelen ile birlikte kiralık bir evde oturan Reyhan K., Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nden, Bolu’daki İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen kızı Ecrin’i götürebilmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurdu. Yeşil Kart uygulamasının sona ermesi nedeniyle yol parası talebi kabul edilmeyen Reyhan K., Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü’ne yönlendirildi. SGK görevlilerinin de sevk parasının doktora gidip gelmesinden sonra verileceğini söylemesi üzerine Reyhan K., Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden çocukları için verilen 440 liralık maaşını almak istedi. Henüz maaşların yatmaması nedeniyle buradan da parasını alamayan Reyhan K., bunalıma girdi.

  ANNENİN GÖZYAŞLARI / FOTO GALERİ

  Dün akşam saatlerinde kızı 6 yaşındaki Kardelen’i, Polis Merkezi önüne bırakan Reyhan K., polislere, "Ben intihar edeceğim" diyerek kucağındaki küçük kızı Ecrin ile deniz kıyısına doğru koşmaya başladı. 2 polis memuru da kadının peşinden koştu. Polisler, kıyıya ulaşmadan yakaladıkları kadını ikna etmeye çalıştı.

  Reyhan K., çocuğunun tedavisini yaptırmak istediğini, ancak bütün kapıların yüzüne kapandığını söyleyerek gözyaşı döktü. Reyhan K., "Bana, ’Doktora haftaya git’ diyorlar. Benim kızım epilepsi hastası. Hastaneye götürmem lazım. Gidemiyorum, yol param yok. Tanıdıklarımdan borç istiyorum, farklı tekliflerde bulunuyorlar. Alsınlar çocuklarımı benden, canıma kıyacağım" dedi. Polislerin ikna ettiği Reyhan K., karakola götürüldü.

  Kadının durumunu gazetecilerden öğrenen Vali Erol Ayyıldız, karakoldan aldırdığı Reyhan K. ile makamında görüştü. Vali Ayyıldız’ın, Reyhan K.’ya 500 lira para ve 1 ton kömür yardımında bulunma sözü verdiği, ayrıca Bolu’ya da ambulansla götürülmesi için talimat verdiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı