Gündem Haberleri

  Derbent'teki bombalar Meclis'te

  ANKARA
  10.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İstanbul Sarıyer Derbent Mahallesi’nde önceki gün vatandaşların gecekondularından çıkartılması sırasında yaşanan olayları Meclis gündemine getirdi.

  Sevigen kürsüye, polisin kullandığı gaz bombasının tüpleriyle çıktı. Gündem dışı söz alan Sevigen, şöyle dedi:

  70 yıldır oradalar

  “Sabah saat 04.00’de 1500 polis terörist avına çıkmış gibi ellerinde gaz bombalarıyla mahalleye baskın düzenliyor. Çocuklar daha yataklarından kalkmamış. Polis bu gaz bombalarıyla mahalleyi basıyor. Söz konusu mahallenin sakinleri 70 yıldır aynı yerde yaşıyor. Bunların evlerinden zorla çıkarılması doğru değil. Bir kooperatif geliyor, oradaki gecekonduları satın alıyor. Kooperatif burayı başka yere, Hollandalı bir şirkete veriyor. 1500 polisiniz orada bir sermayenin emrinde, vatandaşlarımızı evlerinden zorla çıkartarak sokaklara atıyor.”

  Milletvekillerine bombayı gösteren Sevigen’i, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, “Patlamamış olmasın onlar” esprisiyle uyardı. Sevigen de “Bunlar boş, dolu değil. Boşundan korkuyorsunuz, dolusunda ne yaparsınız” yanıtını verdi. Sevigen kürsüden indikten sonra tüpleri AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’ye vermek istedi. Canikli, oturduğu sıraya kadar gelen Sevigen’in uzattığı tüpleri almadı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı