Gündem Haberleri

  Depreme çok hazırlıksızız

  Hürriyet Haber
  17.10.2005 - 12:14 | Son Güncelleme:

  Ege'deki 5.7'lik deprem, İzmir'de büyük korku yarattı. hurriyet.com tr okurları, deprem sırasında yaşadıkları korkuyu yorumlar bölümüne yazarak anlattı. Ve çıkan sonuç, depreme karşı ne kadar hazırlıksız olduğumuzu bir kez daha ortaya koydu.

  “Deprem konusunda çok çaresiziz”

   

  Uğultuyla gelen depremde kalakaldığını ifade eden Bahar Deniz, yaşadığı panik, çaresizlik ve korkuyu şöyle dile getirdi.

   

  "Depremin olduğu sırada evde işe gitmek için hazırlanıyordum. Kücük kızım ise banyoda dişlerini fırçalıyordu. Uğultuyla gelen depremde kızıma yetişmek için inanılmaz bir panik yaşadım. Ona sarılıp öylece kalakaldım ve anladım ki, bizler çok hazırlıksız ve çaresiziz. Sanırım bundan söyle kendimizi bu kadar çaresiz hissetmeyeceğim önlemler alacağım ve herkesin de bu önlemleri bir an evvel alması dileklerimle. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun."

   

   

   

  Tedirginlik devam ediyor, duvarlarda çatlaklar var

   

  Alsancak’tan yazan okuyucularımız, iş yerlerinde büyük panik yaşadıklarını ve bazı binaların duvarlarında derin çatlaklar gördüklerini ifade etti. Erden Tosun, yaşanılan depremin ardından binaların ne kadar sağlam olduğundan şüphe duymaya başladığını yazdı.

   

  Şefik Bora Bayındır, müthiş bir sallantı yaşadıklarını, ilk depremin çok şiddetli olduğunu ve İzmir Alsancak halkının hala dışarı da olduğu bilgisini ulaştırdı. Korku ile dışarı çıkanlar arasında yer alan Fulya Peker ise; “Deprem dolayısıyla mı bilmiyorum ama hava buz kesmişti. Dışarıda kar soğuğu vardı. O yüzden fazla kalamadık. Umarım devamı gelmez” diyerek duygularını paylaştı.

   

  Telefonlar kullanım dışı

   

  Ege bölgesinin büyük kısmında hissedilen deprem sonrası telefon bağlantılarının kesilmesi panik yaşanmasına neden oldu. Hurriyet.com.tr okuyucularından Orhan Değer, sabah İzmir’deki akrabalarıyla telefon görüşmeleri olacağını ancak hiçbir şekilde ulaşamadığını sebebini ise daha sonra anladıklarını belirtti.

   

  Kenan Arslan ise yaşadıklarını şöyle anlattı: “Uzun zamandır böyle büyük bir deprem olmamıştı. İzmir’in her ilçesinde akrabalarım var. Onlara ulaşmak için büyük bir çaba harcadım fakat cep telefonları anında kullanım dışı kalmıştı."

  “Lütfen bizi bilgilendirin”

  Korku ve panik yaşayan Egeliler ne yapacaklarını bilmediklerini yazarak açıklama istedi.

  Didem Ege, yaşadığı kararsızlığı şu cümlelerle ifade etti: “Bizi kim bilgilendirecek? Evimizde kalalım mı dışarı mı çıkalım, Ege denizi hareketlenmiş durumda. Açıklama bekliyoruz”.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı