Gündem Haberleri

  Deprem hasımları yakınlaştırdı

  MUZAFFERABAD/YENİ DELHİ (A.A)
  12.10.2005 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Pakistan'ı yerle bir eden depremin kurbanlarına yardımların ulaştırılması için başkent İslamabad ile Keşmir arasındaki hava köprüsü yeniden kuruldu.

  Pakistan'ı yerle bir eden depremin kurbanlarına yardımların ulaştırılması için başkent İslamabad ile Keşmir arasındaki hava köprüsü yeniden kuruldu.
  Pakistan askeri yetkilileri, İslamabad yakınlarındaki Şaklala hava üssü ile Pakistan'ın Keşmir bölgesi arasında Pakistan, Alman ve Amerikan helikopterleriyle yapılan ve kötü hava koşulları yüzünden yavaşlayan seferlere bugün havanın açmasının ardından tüm hızıyla yeniden başlandı.
  Korkunç depremin ardından Hindistan ile Pakistan arasındaki yakınlaşmanın ilk somut örneği, Yeni Delhi'nin yardımı da Pakistanlı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başladı.
  Hindistan'ın gönderdiği ilaç, battaniye ve çadırdan oluşan 26 ton insani yardım, kamyonlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

  3 JAPON KAYIP

  Bu arada, Pakistan'daki depremde kaybolan 3 Japon turistten hala haber alınamadığı bildirildi.
  Japon makamları, depremde 2 Japon turistin de öldüğünü belirtti.

  40 BİN EV TAHRİP OLDU

  Öte yandan Hint makamları, Güney Asya'yı vuran şiddetli depremde sadece Cammu Keşmir'de 40 bin 720 evin oturulamaz hale geldiğini bildirdi.
  Yetkililer, bölgede henüz 10 köye ulaşılamadığını belirterek, 7,6 büyüklüğündeki depremde kerpiç ve ahşaptan yapılan 73 bin 450 evin kısmen tahrip olduğunu ve bölgede 143 bin evin şu ya da bu şekilde depremden etkilendiğini kaydettiler.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı