Gündem Haberleri

  “Deprem değil bina öldürür” sözünün fotoğrafı

  Hürriyet Haber
  24.10.2011 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Van’da meydana gelen ve doğu Anadolu’yu sallayan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından ülkemizde her büyük depremde görülen bildik görüntüler yine objektiflere yansıdı.

  Tabanlı Köyü merkezli depremde Van ve Erciş’te birçok bina yıkıldı, çok sayıda insan enkaz altında kaldı. Daha önce Kocaeli ve Düzce depremleri ile hafızalarda yer eden görüntüler Türkiye’yi sarsan Van depreminin ardından tekrar yaşandı.

  SAĞLAM BİNALARIN ARASINDA ENKAZA DÖNEN BİNALAR / FOTO GALERİ

  Sapasağlam duran binaların arasında yıkılan ve enkaza dönen binalar “Deprem değil bina öldürür” sözünü yine akıllara getirirken önceki depremlerden pek de ders alınmadığını ortaya koydu.

  Van’da binaların büyük bölümü küçük çatlaklarla fazla hasar görmeden ve içlerinde yaşayan insanları öldürmeden depremi atlatırken, sağlam binaların hemen yanında yıkılıp un ufak olmuş apartmanlar yapı güvenliğinin denetimi ile ilgili soruları gündeme getirdi.

  Erciş’te de çok katlı ve betonarme binaların enkazlarının hemen yanındaki az katlı ancak taşıyıcı sistemi bile olmayan briket duvarlı yapıların hasar görmemesi dikkat çekti.

  Van’da Kazım Karabekir Caddesi’nde yıkılan 7 katlı binanın etrafında ayakta duran binalar depremin değil de binanın öldürdüğünü en net şekilde gösteriyor.  Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı