Gündem Haberleri

  Denizli'ye hızlı tren müjdesi

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
  21.04.2009 - 14:12 | Son Güncelleme:

  DEVLET Demiryolları Genel Müdürlüğü, hızlı tren hatlarına Denizli- Antalya güzergahını da dahil etti. Vali Yavuz Erkmen, “Antalya- Denizli hızlı tren projesinin çalışmalarına başladık. Hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla birlikte Denizli'nin hem turizm hem de ticari yaşamı canlanacaktır” diye konuştu.

  Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Müştakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi'ni ziyaret edip, Şube Başkanı Ayhan Doğruyol ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Erkmen, ziyarette Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürlüğü'nden her yıl 2 milyon ödeneğin ayrıldığı hızlı tren projelerine Denizli- Antalya hattının da dahil edilmesi için başlattıkları girişimden olumlu sonuç aldıklarını müjdeledi.


  Uygulama projeleri hazırlanan Ankara- İzmir Hızlı Tren Projesi'nin Sivas- Kars, Şefaatli- Kayseri, Konya- Mersin- Adana, Eskişehir- Antalya ve Osmaneli- Bandırma- İzmir hızlı tren hatlarının tamamlanmasının ardından, Eskişehir- Antalya- Afyonkarahisar hattının da bulunduğu 10 ili kapsayan etüt ihalesine Denizli de dahil edildi. DLH tarafından ihale edilerek etüt çalışmaları gerçekleştirilecek olan Antalya- Denizli hızlı tren hattının uygulama projesinin ise önümüzdeki iki yıl içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.


  Hızlı Tren Projesi'nin Denizli'ye kapsamasının kentin ticari hayatına canlılık getireceğini ve Denizli için çok önemli olduğunu belirten Vali Yavuz Erkmen, “Antalya- Denizli hızlı tren projesinin çalışmalarına başladık. Hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla birlikte Denizli'nin hem turizm hem de ticari yaşamı canlanacaktır” diye konuştu.

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Ayhan Doğruyol da Antalya- Denizli hızlı tren projesinin bir an önce tamamlanıp faaliyete geçmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Doğruyol, “Umarız Denizli'deki sanayici ve işadamlarına verilen bu güzel haber, en kısa zamanda hayata geçer ve sonuçlanır. Proje çalışmalarının biran evvel bitmesini ve hızlı trenin faaliyete geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı