Gündem Haberleri

  Denizli'den 4 saatte Ankara'ya nasıl geldin

  Nurettin KURT/ANKARA
  07.10.2003 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Hákim, Denizli Valisi Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazada otomobili kullanan şoförü azarladı: ‘‘Denizli'den Ankara'ya nasıl 4 saatte gelirsin?’’

  Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu ile Ziraat Odası Başkanı Haluk Tellioğlu'nun öldüğü kazada otomobili kullanan şoför Berkant Korkut, ilk kez hákim karşısına çıktı. Ankara 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ‘‘dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet’’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Korkut, savunmasında kaza anını şöyle anlattı:

  Kemer takmamışlardı

  ‘‘Denizli'den saat 09.30'da hareket ettik. Yazıcıoğlu ve Tellioğlu arkada oturuyordu ve emniyet kemeri takmamışlardı. Kaza mahalli olan Temelli'ye saat 12.30'da geldik. Kazadan sonra kemerimi çözerek otomobilden çıktım, Yazıcıoğlu ve Tellioğlu'nun fırlamış olduklarını gördüm.’’ Korkut'un, kaza öncesinde saatte 100 kilometre dolayında hızla seyrettiğini öne sürmesi üzerine Hákim Nuri Dündar, ‘‘Siz 4 saatte Temelli'ye gelmişsiniz. Ben Denizli'den Ankara'ya 5 saatte gelemiyorum. Hızın bu şekilde de tespit edilir, ama bunu ben değerlendirmeyeceğim. Dosya bilirkişiye gidecek’’ dedi. Mahkeme, Korkut'un tahliye istemini reddederek, eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı