GeriGündem Denizli'de hayvan katliamı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizli'de hayvan katliamı

Denizli'nin Şirinköy Mahallesi'nde yol kenarına kimliği belirsiz kişilerce bırakılan zehirli etleri yiyen 3 köpek, 2 tilki ve 1 kedi telef oldu.

Alınan bilgiye göre, Şirinköy Mahallesi'ndeki evinde, sokak hayvanlarını besleyen Necla Sadıç, sabah saatlerinde bahçesinde bir köpeğin can çekiştiğini fark etti. Yola bırakılan etleri gören Sadıç, polis ve Denizli Belediyesini arayarak ihbarda bulundu.

Polis ve Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği ekipleri, Sadıç'ın evinin bulunduğu Çalı Sokak'ta yaptıkları araştırmada, 3 köpek, 2 tilki ve 1 kediyi ölü olarak buldu.

Araştırmada, orman içi alanda bulunan Sadıç'ın evinin çevresine ve yola bırakılmış çok sayıda zehirli olduğu tahmin edilen et parçalarına rastlandı.
Belediye ekipleri, zehirlenen başka hayvan olup olmadığını belirlemek için ormanlık alanda arama başlatırken, temizlik ekipleri de bölgede dezenfekte çalışması yaptı.

“SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYORUM”

Hayvanların zehirlenerek öldürülmesine dayanamayarak, gözyaşı döken Necla Sadıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, evinde beslediği kedi ve köpeklerin tümünün sokak hayvanları olduğunu belirterek, “Onlara bakıyorum. Bazılarını sahiplendiriyorum. Sahiplendiremediklerim de burada kalıyor. Belediyeyle ortak çalışarak kısırlaştırma işlemlerini yaptırıyorum. Ben 10 yıldır sokak hayvanlarına sahip çıkıyorum” dedi.

Sadıç, hayvanların bölgedeki at çiftliği sahipleri tarafından zehirlendiğini ileri sürdü.

ÇİFTLİK SAHİPLERİ İDDİALARI YALANLADI

Hayvanları zehirlenmekle suçlanan at çiftliği sahibi H.T, iddianın gerçek dışı olduğunu ifade ederek, “Biz bayanla 1.5 yıldır tartışıyoruz. Ama köpekleri biz öldürmedik. Benim tek ikazım, köpekler gelip geçene saldırdığı için köpeklerini bağlaması yönünde oldu” dedi.

Diğer çiftlik sahibi M.A.T de kendilerinin de köpekleri olduğunu ve köpek besleyen bir insanın bunu yapamayacağını ifade ederek, “Burada 4 tane köpeğim var. Güvercin besliyorum, tavuk besliyorum, ördeğim var, bıldırcınlarım var, tavşanlarım var. Hayvan besleyen insanın hayvan öldürmesi akıl alacak bir şey değil. Biz kendisini birkaç defa ikaz ettik, 'Köpeklerini bağla' dedik. Ama bu demek değil ki, 'Senin köpeğini öldüreceğiz'. Böyle bir şey yok” diye konuştu.
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle