Gündem Haberleri

  Denizli'de deprem

  DHA/A.A
  04.12.2009 - 19:53 | Son Güncelleme:

  Denizli, sabah merkez üssü Sarayköy ilçesi ile Aydın'ın Buharkent İlçesi arasında saptanan, Richter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğündeki deprem ve artçı şoklardan sonra, akşam da merkez üssü Acıpayam olan 4.6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Depremin şiddetli hissedildiği yerleşim merkezlerinde halk panik içinde sokaklara fırladı.

    

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün, Denizli'nin Acıpayam İlçesi olarak saptadığı Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğündeki deprem saat 19.19'da meydana geldi.

  Denizli'nin yanı sıra, Burdar, Anrtalya ve Muğla'da da hissedilen depremin şiddetli hissedildiği yerleşim merkezlerinde halk panik içinde sokaklara fırladı.

  Yetkililer depremin hemen ardından tüm yerleşim merkezleriyle bağlantı kuruludğunu, can kaybı ve yaralanan kimsenin olmadığını söyledi.

  BELEDİYE BAŞKANI: "OLUMSUZ BİR DURUM YOK"

  Acıpayam Belediye Başkanı  Hulusi Şevkan, ilçede meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremde herhangi bir  olumsuzluk yaşanmadığını söyledi.

  Şevkan, yaptığı açıklamada, saat 19.19'da merkez üssü  Acıpayam ilçesi olan depremin ardından ilçede bir tedirginlik yaşandığını  söyledi.

  Uzmanların bu depremin artçı olabileceğini belirttiğini ifade eden  Şevkan, “Çok şükür ilçemizde şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum yok. Her  şeye rağmen belediye personelini toplayıp kriz merkezi oluşturduk. Herhangi bir  olumsuzluk yaşanmaması için her ihtimale karşı arkadaşlarla durum değerlendirmesi  yapacağız” diye konuştu.

  4.6 ANTALYA'DA DA HİSSEDİLDİ


  Acıpayam'daki deprem, etkisini Antalya'da da  hissettirdi. Şehir merkezinde de hafif şekilde hissedilen deprem hayatı olumsuz yönde etkilemedi.

  Bazı vatandaşların haberinin bile olmadığı sarsıntı, kentte herhangi bir hasara neden olmadı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı