Gündem Haberleri

  Denizli’de meyhane tartışması

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, DHA
  10.09.2005 - 01:43 | Son Güncelleme:

  AKP’li belediyenin içkili restoranları kentin iki kilometre dışına taşıma kararı Denizli’yi karıştırdı. Denizlilerin bir bölümü kararı çağdışı olarak niteledi. Bazı vatandaşlar da ‘Art niyet yoksa Marmaris, Bodrum gibi barlar sokağımız olabilir’ dedi.

  DENİZLİ Belediyesi’nin, tabakhanelerin bulunduğu Kirişhane Mahallesi’nde içki içilen bölge oluşturma kararı kenti ikiye böldü. Kirişhane halkı, semtlerinde böyle bir bölge oluşturulmasına karşı çıkarken, ‘Önce tabakhane kaldırılsın’ dedi. Bazı vatandaşlar ise kararı desteklediklerini dile getirdi.

  YENİ RUHSAT YOK

  Denizli Belediye Meclisi, çoğunluğu elinde bulunduran AKP Grubu’nun desteğiyle kent merkezinde yeni içkili yer ruhsatı verilmemesi, yeni ruhsat isteyenlere de tabakhanelerin bulunduğu bölgeye taşınmasına karar verdi. Karara, önce tabakhanenin bulunduğu Kirişhane Mahallesi sakinleri karşı çıktı. Kirişhane’de yaşayanlar, tabakhane bölgesinin barlar ve meyhaneler sokağı olmasını istemediklerini söyledi.

  2 KM UZAKTA

  Kent merkezinde içkili lokanta ve barların bulunduğu bölgeye 2 kilometre uzaklıktaki kentin kenar semtlerinden tabakhane bölgesinin bulunduğu Kirişhane Mahallesi’nin Muhtarı Süleyman Akhan, böyle bir uygulamaya karşı olduklarını söyledi. Akhan, 1930 yılında kurulan tabakhanenin yaydığı koku ve çevre kirliliğinin mahalle halkını 75 yıldır bıktırdığını ifade ederek şöyle dedi:

  YENİ DERT ÇIKTI

  ‘Son 30 yıldır göreve gelen her belediye başkanı tabakhaneyi kaldıracağını söylüyor. AKP’li Belediye Başkanı
  Nihat Zeybekci de tabakhaneyi kaldıracağını açıkladığında mahalle halkı mutlu olmuştu. Ancak, şimdi tabakhane yerine içkili meyhaneler açılacak. Derdin birinden kurtuluyoruz derken diğeri çıktı.’

  KAFALAR KARIŞIK

  Bazı vatandaşlar, 54 bin metrekarelik alana sahip olan tabakhanenin Marmaris, Bodrum ve Kuşadası gibi nezih bir barlar sokağı yapılması durumunda kararı desteklediklerini açıkladı. Bu kişiler, ‘Bu kararı alan belediye ilgilileri eğer art niyetli değilse, tabakhaneyi sadece barlar sokağı yapmak için çalışma yapıyorsa kararı destekliyoruz. Denizli nezih, modern bir barlar sokağına sahip olabilir’ diye konuştu. Bazı Denizlililer de kararı ‘çağ dışı’ olarak niteledi, tepki gösterdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı