GeriGündem Denizli cumhurbaşkanı ve milletvekili oy oranları merakla bekleniyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizli cumhurbaşkanı ve milletvekili oy oranları merakla bekleniyor

Denizli cumhurbaşkanı ve milletvekili oy oranları merakla bekleniyor

Oy verme işlemi Türkiye genelinde sona erdi, tüm yurt gibi Denizli’de ikamet eden vatandaşlar da bölgelerindeki 2018 seçim sonuçlarını sorgulamaya başladı. Hem Denizli milletvekili seçimi sonuçları hem de yurt geneli cumhurbaşkanlığına aday olan isimlerin oy oranları anlık olarak hurriyet.com.tr seçim sayfasında yer alacak.

Sandıkların kapanmasıyla birlikte gözler sonuçlara çevrildi. Tüm Türkiye gibi Ege Bölgesi’ne bağlı olan Denizli’de ikamet eden vatandaşlar da heyecanla milletvekili ve cumhurbaşkanı oy oranlarını bekliyor. YSK’nın (Yüksek Seçim Kurulu) belirlediği saatte sayılan oylar kamuoyuyla paylaşılacak, kritik seçimin sonucu belli olacak. Peki, Denizli’de 2018 seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Cumhurbaşkanı seçiminde 6 aday yarışıyor. Cumhurbaşkanı seçim sonuçlarına göre Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmiş ve yeni bir dönem başlamış olacak.  27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ise AK Parti, CHP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi, Hüda Par ile Vatan Partisi katılacak. BBP seçime AK Parti listelerinden, DP ise İYİ Parti listelerinden katılacak. 

DENİZ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SEÇİM SONUÇLAR SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Seçim günü 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haberler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını bugün saat 21.00'den önce de kaldırabilecek.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle