Gündem Haberleri

  Denizdeki çatışma sahte JİTEM’ci işi

  Denizdeki çatışma sahte JİTEM’ci işi
  02.09.2005 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe açıklarında ‘Tuğçe 1’ isimli yattan atlayan 2 kişinin üzerine ateş açılması sonucu birinin ölümü, diğerinin de yaralanması ile sonuçlanan olayın faili, kendisini JİTEM’ci olarak tanıtan sahte yüzbaşı İsmail Çiftçi çıktı.

  Çiftçi, terk edilmiş halde bulunan Jaguar marka otomobildeki parmak izinden tespit edildi. İsmail Çiftçi’nin sevgilisi Nurcan Değerli’yi takip eden polis, zanlıyı önceki gece İzmir Çiğli’de saklandığı evde yakaladı. Polisi karşısında gören Çiftçi, silahını çekip kendini omuzundan vurdu. İfadesinde suçunu kabul ettiği söylenen Çiftçi«nin üzerinden sahte yüzbaşı kimliği çıktı. Çiftçi, tedavisinin ardından İstanbul polisine teslim edilecek. Gözaltındaki Değerli’nin sorgusu ise sürüyor.

  Cesedi Yalova’dan çıktı

  Fenerbahçe Burnu’ndaki D/G İstasyon Komutanlığı açıklarında, geçen hafta ‘Tuğçe 1’ isimli yattan atlayan iki kişinin üzerine aynı tekneden ateş açılmıştı. 15-20 el silah sesinden sonra Metin Kalkan, balıkçılar tarafından yaralı halde denizden çıkarılırken amcasının oğlu Cesim Kalkan ortadan kaybolmuştu. Cesim Kalkan’ın cesedi daha sonra Yalova açıklarında bulundu.

  Para dolu çantalar

  Gasp ve adam kaçırma suçlarından sabıkalı olduğu belirlenen Metin Kalkan tutarsız ifadeler verirken, Cesim Kalkan’ın Muş’ta korucu öldürmekten sabıkası olduğu ortaya çıktı. Ayrıca cinayetten sonra, ellerinde içinde para dolu olduğu sanılan çantalar bulunan takım elbiseli 9 kişinin, İsmail Çiftçi ile birlikte yattan ayrıldığı öne sürüldü. Polis, olayda birçok karanlık noktanın bulunduğunu ve soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı