Gündem Haberleri

  Denizaltıdaki patlamada yaralanan işçi öldü

  İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  28.04.2009 - 12:42 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı askeri tersanede görev dönüşü bakımı yapılan ‘TCG Yıldıray’ denizaltısında 21 Nisan'daki kazan patlaması sonucu Deniz Üsteğmen Abdulah Kılıç ile birlikte yaralanan işçi Üsame Aktaş, tedavi gördüğü hastanede öldü.

  Donanma Komutanlığı'nın Gölcük Deniz Üssü içinde bulunan ve Denizaltı Filosu Komutanlığı yanındaki askeri tersanede bakımı yapılan ay sınıfı ‘S 350’ numaralı ‘TCG Yıldıray’ denizaltısında, 21 Nisan'da saat 16.30 sıralarında kazan patlaması meydana geldi. Gölcük ilçe merkezinin her yerinden de sesi duyulan patlamada, Deniz Üsteğmen Abdullah Kılıç ile tersanede işçi olarak çalışan 39 yaşındaki Üsame Aktaş yaralandı.

  Önce Donanma Komutanlığı'ndaki Deniz Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Üsame Aktaş, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. 21 Nisan'dan bu yana tedavi altında bulunan ve patlamada başına ağır darbe aldığı belirtilen Üsame Aktaş, yapılan tüm tedavilere rağmen bu sabah hayatını kaybetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı