Gündem Haberleri

  Deniz, Teğmen Serkan'ı 7 gündür vermiyor

  Turaç TOP, İZMİR(DHA)
  23.01.2012 - 12:15 | Son Güncelleme:

  İZMİR’deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra Foça İlçesi açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağında bulunan Teğmen Serkan Sağır’a, bir haftadır süren çalışmalara rağmen ulaşılamadı.

  Arama çalışmaları sırasında bir kol ve bir bacağın bulunduğu ileri sürülürken, bu uzuvların cesedi bulunan Pakistanlı Binbaşı’ya mı, yoksa Teğmen Sağır’a mı ait olduğunun belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

  ARAMA ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

  Geçen pazartesi günü, Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan eğitim amaçlı iki pilotla havalanan T-37C tipi askeri eğitim uçağından saat 16.05 itibariyle haber alınamamıştı. Araştırmada, askeri eğitim uçağının, Foça ilçesi Arslanburnu mevkisi açıklarında, karaya yaklaşık 5 mil uzaklıkta denize düştüğü ortaya çıkmıştı. Uçağın ve içinde oldukları tahmin edilen personelin, 125 metre derinlikte oldukları saptandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, personeli bulmak için her türlü teknolojiden yararlanırken, geçen cuma günü, Pakistanlı Binbaşı Masod Hussain Chhachhar’ın cesedine ulaşıldı. Chhachhar’ın, bir bacağının ve bir kolunun bulunmadığı saptanırken, cenazesi, adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. İlerleyen saatlerde de, arama çalışmaları sırasında, denizde, kime ait olduğu belirlenemeyen bir kol ve bir bacak daha bulunduğu ileri sürüldü. Bulunan uzuvların kime ait olduğunun belirlenmesi için patolojik ve laboratuar incelemesi yapılacağı kaydedildi. Bölgede Teğmen Sağır’ı bulmak için yedinci günü bulan çalışmalar ise halen havadan ve karadan sürüyor.

  Bu arada Teğmen Serkan Sağır’ın ailesinin de Erzincan’dan İzmir’e gelerek bir askeri birlikte çalışmaları takip ettiği öğrenildi.

  VİLLADAKİ HARDDİSKE EL KONULDU / WEB TV

  NEREDESİN TEĞMENİM / WEB TV
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı