Gündem Haberleri

  Deniz ortasında fidyeci operasyonu

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Fidye amacıyla kaçırdıkları kişiyi Silivri açıklarında bir balıkçı teknesinde rehin tutan 7 kişi, Sahil Güvenlik ve İstanbul Organize Suçlar Şubesi ekiplerinin ortaklaşa operasyonuyla yakalandı.

  Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, un fabrikası sahibi Atilla Yarış adlı kişinin fidye amacıyla kaçırıldığı ihbarı üzerine Bölge Komutanlığı ve İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa bir operasyon düzenlendi.

  İlk aşamada Durdu Çakmak ve teknedeki 3 kişiyi gözaltına alan İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bugün de olayla ilgileri görülen 3 kişiyi daha gözaltına aldı.

  Soruşturma kapsamında, kendisinden eşinin serbest bırakılması karşılığında 40 bin dolar fidye istenen Jena Yarış da, emniyete gelerek tanık sıfatıyla ifade verdi.

  Bu arada, ''insan kaçakçılığı oluşumlarında 'organizatör' olarak adı geçtiği'' iddia edilen Atillarış ile kendisini kaçıran grup arasında ''daha önce beraber gerçekleştirilen bir kaçakçılık olayından doğan para anlaşmazlığı'' bulunduğu ve soruşturmanın bu yönde de sürdürüldüğü belirtildi.

  Kaçırma ve fidye isteme olayına ilişkin kimliği belirlenen 2 kişinin daha yakalanmasına çalışıldığı öğrenildi. (Silivri/aa)  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı