GeriGündem Deniz, Kara, Hava Harp okullarına öğrenci alınacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deniz, Kara, Hava Harp okullarına öğrenci alınacak

GENELKURMAY Başkanlığı, Deniz, Kara ve Hava Harp okullarıyla, Astsubay Meslek Yüksek okullarına öğrenci alınacağını açıkladı.

Belirlenen kriterlere sahip erkek ve kız öğrencilerin Harp Okulları’na başvurularını internet üzerinden (on-line) olarak yapabileceği belirtildi. Bu arada Genelkurmay Başkanlığı, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları’nın tanıtım filmlerini de basına dağıttı. Basına dağıtılan görüntülerde okullardaki eğitim ve yapılan faaliyetler gösteriliyor.

Buna göre Kara Harp Okulu’na 28 Mayıs 1010 tarihine kadar başvuruların alınacağı ve ‘www.kho.edu.tr’ internet adresinden başvurularını yapılabileceği kaydedildi. Hava Harp Okulu’na başvuruların ise 30 Mayıs 2010 tarihde son bulacağı ve ‘www.ikdm.hho.edu.tr’ internet adresinden gerekli bilgilerin bulunduğu ve başvuruların yapılabileceği belirtildi. Deniz Harp Okulu’na başvuruların ise 7 Haziran 2010 tarihine kadar devam edeceği ve ‘www.dho.edu.tr’ internet adresinde adayların başvurularını yapabileceği bildirildi. Astsubay Meslek Yüksek Okullarına başvuruların ise 28 Mayıs 2010 tarihinde son bulacağı kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle