Gündem Haberleri

  Deniz Feneri tutuklularını 150 AK Partili vekil 2 bakan ziyaret etti

  Hürriyet Haber
  15.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Deniz Feneri soruşturması nedeniyle Sincan Cezaevi’nde bulunan şüphelileri 150’yi aşkın AK Parti milletvekili ile 2 bakanın ziyaret ettiğini söyledi.

  Kart, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yanıtlaması istemiyle dün Meclis Başkanlığı’na verdiği önergeyle konuyu Meclis gündemine taşıdı. Bu ziyaretlerin bakanlığın izniyle gerçekleştiğini vurgulayan Kart, “Deniz Feneri Derneği şüphelilerini gözaltı ve tutuklamadan bu yana ziyaret eden AKP milletvekillerinin (eski ve yeni milletvekili) sayısı nedir? Hangi bakanlar şüphelileri ziyaret etmiştir?” sorularına yanıt istedi. Önergesinde, iktidarın gerek devlet nüfuzuyla, gerek AK Parti tüzel kimliğiyle dava sürecine müdahale ettiğini, delillerin karartılmasına yol açtığını, gerçeğin ortaya çıkmasını engellediğini de öne sürdü. Kart, “Siyasi iktidarın, yarı civarındaki milletvekilinin ve bakanların gruplar halinde bu şüphelileri ziyaret etmeleri, başlı başına nüfuz suiistimali niteliğinde olup şüphelilere tutukluluk ve soruşturma esnasında imtiyaz yaratmaktadır” dedi.
  Biri Suat Kılıç
  Kart, dün Meclis’teki basın toplantısında da cezaevine giden hükümet üyelerinden birinin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğunu söyledi. Kart, “Burada şüphelilere birtakım teminatlar mı verilir? Bu durum bile başlı başına adli mercilere gözdağı vermektir. İtiraf psikolojisi içine girenlere, acaba ‘Biraz sabredin’ mi deniyor?” dedi.                  

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı