Gündem Haberleri

  Dengir Mir Mehmet Fırat: Bu meclis bir Cumhurbaşkanı seçecektir

  A.A.
  11.01.2006 - 18:59 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek, “Bu dönemde bir Cumhurbaşkanı seçilip göreve getirilecektir” dedi.


  Fırat, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Gültak ile partisinin Erdemli İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde, halkın kendilerine 5 yıllığına verdiği vekaleti en iyi şekilde kullanmaya çalıştıklarını belirterek, hükümetin en büyük mücadeleyi devleti soyup soğana çevirenlere karşı verdiğini söyledi.
  Yıllardır ellerindeki medya kuruluşlarına güvenerek devleti hortumlayanlarla mücadele ettiklerini ifade eden Fırat, şöyle konuştu:
  “Halkın bir çoğu açken onun sırtından kazanç elde edip evlerinde zevk olsun diye karaca besleyenlerin ellerinden haksız kazançları alındı ve alınmaya da devam edilecek. Haksızlıklarla mücadele hız kesmeden devam edecek.”

  “BU DÖNEMDE BİR CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEK...”

  Daha sonra beraberindekilerle partisinin Silifke İlçe Teşkilatı'nca düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Dengir Mir Mehmet Fırat, son zamanlarda 'erken seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine' ilişkin dedikodular yapıldığını söyledi.
  Bu dönemde, bir Cumhurbaşkanı'nın seçilip göreve getirileceğini ifade eden Fırat, şunları kaydetti:
  “Bu seçim de Anayasa'nın emri gereği Meclis içinden ve yasanın belirttiği şekilde yapılacak. Kendini milliyetçi göstererek 3 yıllık hizmetlerimizi yok sayıp vatandaşı erken seçim konusunda kışkırtıyorlar. Hiç kimse umutlanmasın, erken seçim yok. Seçim 2007 Kasım ayında yapılacaktır.”
  Fırat, kendilerinin göreve gelmeden önce Türkiye'de çiftçinin traktörünü satar hale geldiğini ve faiz oranlarının çok yükseldiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Vatandaşa yeşil kart verilmiş, ancak tedavisini tam anlamıyla karşılayamaz duruma gelmişti. İddialı olan 3-4 parti ile 2002 seçimine gittik. Verdiğiniz oy ile bizi iktidara getirdiniz. Büyük partileri sandığa gömdünüz. Birkaç zenginin pazarlık yaptığı bir devleti devir aldık. Milliyetçilik bu değil.
  Milliyetçilik, devletin şahıslardan faizle borç almasını sağlamak, insanları birbirine muhtaç etmek değil. İnsanların insanca yaşamasını sağlamak, dış ülke başbakanlarının Türkiye Başbakanı ile randevu almaları için sıraya girmelerini sağlamak milliyetçiliktir. Biz bunu sağladık.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı