Gündem Haberleri

  Demre'de orman yangını

  Ahmet ACAR/DEMRE (Antalya), (DHA)
  31.05.2010 - 14:30 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Demre İlçesi'nde kayalık ve makilik alanda saat 13.00 sıralarında başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yarım saat içinde kontrol altına alınan yangında 6 hektarlık alan yandı.

  Antalya'nın batı ilçelerinde sezonun ilk orman yangını Demre İlçesi'nde çıktı. Demre merkeze bağlı Karabucak Mahallesi ile Gürses Köyü'ne bağlı Sümeli Mahallesi arasında kalan makilik alanda saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Yangına ilk etapta Demre Belediyesi'ne bağlı 2, Beymelek Beldesi Belediyesi'ne ait 1 yangın söndürme aracı müdahale etti. Arkasından Finike ve Kaş Orman İşletme müdürlüklerine ait 6 arazöz de yangına müdahale etti. Arazinin dik ve kayalık olması nedeniyle yangın, güney ve kuzey yönünden kesilerek yaklaşık yarım saat içinde kontrol altına alındı.

  Yaklaşık 6 hektarlık alanın zarar gördüğü yangının söndürülmesi için çevredekiler de büyük çaba harcadı. Yol kenarına dökülen sera atıklarının ateşe atılması sonucu çıktığı sanılan yangında Demre Eski Belediye Başkanı Süleyman Yıldırım'a ait evler de büyük tehlike atlattı.

  Finike Orman İşletme Müdürü Faik Yılmaz, “Şu anda istinat sahasında tedbirimizi aldık. 6 arazözle yangını kontrol altına aldık. Korkulacak bir şey yok” dedi. Geçen yıl da aynı bölgede çıkan yangında 6 hektarlık alan yanmıştı.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı