Gündem Haberleri

  Demokrat Parti'ye yeni aday

  Hürriyet Haber
  13.01.2011 - 16:49 | Son Güncelleme:

  Namık Kemal Zeybek ve Ahmet Özal’ın ardından koltuk için bir önemli isim daha adaylığını koydu. Serdaroğlu, Demirel, Cindoruk ve Yılmaz’ın desteğini alarak ‘Liderliğe adayım’ dedi.

  Demokrat Parti’de 15 Ocak’ta yapılacak kongre arifesinde bir önemli isim daha adaylığını açıkladı. Üç dönem İzmir Milletvekilliğinin yanı sıra Sağlık ve Devlet Bakanlığı da yapan Rifat Serdaroğlu güçlü bir destek alarak liderliğe talip oldu.

  Egedesonsoz.com’un haberine göre; Süleyman Demirel, Hüsamettin Cindoruk ve Mesut Yılmaz gibi üç önemli ismin desteğini alan Rifat Serdaroğlu’nun il başkanları zirvesinin ardından adaylığını resmen açıklayacağı öğrenildi.

  Serdaroğlu yaptığı kısa açıklamada, amacının Demokrat Parti’yi ve merkez sağı yeniden istenilen düzeye taşıyarak ülke iktidarına talip olmak olduğunu söyledi.

  RİFAT SERDAROĞLU KİMDİR

  1948 yılında Bergama’da dünyaya gelen Rifat Serdaroğlu İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19.,20., ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Babası Kemal Serdaroğlu da bir dönem Bergama Belediye Başkanlığı ve aynı zamanda milletvekilliği yapmış, ayrıca Devrim Arabalarının yapımında rol oynamıştır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı