GeriGündem Demirtaş Yunanca tweet attı, HDP, SYRIZA’yı kutladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  60
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demirtaş Yunanca tweet attı, HDP, SYRIZA’yı kutladı

Demirtaş Yunanca tweet attı, HDP, SYRIZA’yı kutladı
refid:28053354 ilişkili resim dosyası

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, Yunanistan’da seçimi kazanan Aleksis Tsipras (Çipras) öncülüğündeki Radikal Sol İttifak (SYRIZA) için kutlama mesajı yayınladı. Demirtaş Çipras'a dün akşam da Twitter'dan Yunanca kutlama mesajı göndermişti.

‘Sevgili Alexis Tsipras’ diye başlayan HDP mesajında, şu ifadeler yer aldı:
“HDP olarak, 25 Ocak'ta yapılan genel seçimlerde elde ettiğiniz tarihsel zafer nedeniyle sizi ve şahsınızda tüm Yunanistan halkını kutluyoruz. Sahiplendiğiniz adalet, eşitlik ve özgürlük ilkelerinin, neo-liberal Troyka’nın Yunanistan halkına yaşatmış olduğu baskı cenderesini aşacağına inanıyoruz.

Tüm dünyada ezilen halkların eşitliğini ve özgürlüğünü kendisine şiar edinmiş iki kardeş parti olarak, HDP-Syriza dayanışmasını ve stratejik işbirliğini önemsiyor; dünya halklarına küresel kapitalist sistem tarafından dayatılan her türlü baskı ve adaletsizliğin, dünyanın her yerinde açığa çıkan özgürlükçü ve eşitlikçi yapılarla kurulacak güçlü ittifaklar ve dayanışmayla bertaraf edileceğine inanıyoruz.

Kat edeceğiniz yolda başarılar diliyor, yoldaşça duygularla sizleri ve tüm Yunanistan halkını selamlıyoruz.

DEMİRTAŞ'TAN YUNANCA TWEET

HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün akşam da Aleaksis Çipras’ı Twitter'da kutlamıştı.

Demirtaş Türkçe gönderdiği mesajında, "Yoksullar için, emekçiler için özgür bir dünyaya doğru yolun açık olsun kardeşim @atsipras" ifadelerini kullanmıştı. Selahattin Demirtaş Tsipras’a aynı tweet’i Yunanca olarak da göndermişti.

Demirtaş Yunanca tweet attı, HDP, SYRIZA’yı kutladı


.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle