Gündem Haberleri

  Demirtaş: Onuru olsa istifa ederdi

  Faik KAPTAN- Murat ÇAKIR/DHA
  06.10.2015 - 01:48 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ta bir polis aracının sürüklediği ceset fotoğrafıyla ilgili, “İçişleri Bakanı’nda haysiyet olsa, onur olsa bugün hemen istifa ederdi” dedi.

  Demirtaş: Onuru olsa istifa ederdi Şırnak'ta cenazeye yapılan işkencenin videosu da ortaya çıktı

  Almanya’da partisinin 1 Kasım seçimleri hazırlıklarına katıldıktan sonra dün İstanbul’a dönen Selahattin Demirtaş, çatışmada öldürülen Hacı Lokman Birlik’in cenazesinin yerde sürüklenmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

  “İçişleri Bakanı’nda haysiyeti olsa, onuru olsa bugün hemen istifa ederdi. İstifa eder en azından böylesine bir vahşet uygulamasına tepki koyardı. Başbakan cenazelere işkence yapan, sınırın ötesinde, buzdolabında bekleten başbakan olarak tarihe geçti. İnsanlık dışı bir olay, vahşet boyutlarında. Başbakanın açıklaması tatmin edici olmaktan çok uzak. Neredeyse yerde sürüklenen kişiyi suçlayan ifadelerle birlikte başlayan bir cümle kurması ayrıca bir utançtır. Ölüye onu yapanlar diriye neler yapabileceğini siz düşünün. Ben burada tabii ki ‘Bütün güvenlik güçleri böyledir demiyorum ama aşağı yukarı uygulamalar budur. Sadece Türkiye’nin batısı bundan haberdar değildi.

  Bunları unutmayacağız. Hepsinin hukuk çerçevesinde gün gelecek hesabı sorulacak. Biz de bunların hepsinin takipçisi olacağız. Türkiye kamuoyu orada olup bitenlere bir kez daha vicdan gözüyle bakmalıdır. Bu maalesef Türkiye toplumunun isyan etmesi gereken bir durumdur. İnsanlığın yerde sürüklendiği yerde Türkiye’nin batısı sessiz kalırsa, bütün bunlar olağanmış gibi davranırsa kardeşliği hangi noktada sağlayacağız?

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı