Gündem Haberleri

  Demirtaş: Halk desteği biterse süreç büyük krizi o zaman yaşar

  Ferit ASLAN- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)
  13.09.2013 - 15:09 | Son Güncelleme:

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, KCK’nın geri çekilmenin durdurulması ile ilgili kararıyla ilgili hükümet, İmralı ve Kandil’le görüşmeler yapacaklarını belirterek, "Tartışmalar görüşmeler sonucunda tekrar sürecin işleyebileceği bir aşamaya gelmesini umut ediyoruz. Burada sayın Öcalan’ın tavrı belirleyici etkili olacaktır. Halk desteği biterse, süreç asıl büyük krizini o zaman yaşar" dedi.

  Diyarbakır’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demirtaş, geri çekilmenin durdurulmasının kimes için sürpriz olmaması gerektiğini, göz göre göre gelişen bir olay olduğunu iddia etti. Gelinen aşama itibariyle artık yapılması gereken şeyin ’tıkanıklığın nasıl aşılması’ tartışmalar yapmak olduğunu söyleyen Demirtaş şöyle devam etti:

  "Siyasetin işi tıkanma noktalarında barışa giden yolu açmaktır. Biz BDP olarak bu dönemde oynayacağımız rolü bu şekilde tanımlarız. Hükümet ile de görüşmeler yapacağız, İmralı’da sayın Öcalan ile görüşmeler yapacağız. Yakın zamanda Kandil’e bir heyetimiz tekrardan gidebilir. Tartışmalar görüşmeler sonucunda tekrar sürecin işleyebileceği bir aşamaya gelmesini umut ediyoruz ama, burada sayın Öcalan’ın tavrı belirleyici ve etkili olacaktır. Halk desteği biterse, süreç asıl büyük krizini o zaman yaşar."


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı