Gündem Haberleri

  Demirtaş Ceyhun son yolculuğuna uğurlandı

  ANKA
  30.07.2009 - 19:00 | Son Güncelleme:

  Tedavi görmekte olduğu Alman Hastanesi'nde zatürre nedeniyle vefat eden, Türk edebiyatının ünlü yazarlarından Demirtaş Ceyhun Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Ünlü yazar Demirtaş Ceyhun'un cenazesi, Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Aşiyan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Buradaki törene, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevilgen, CHP eski Milletvekili Bülent Tanla, yazar Necati Doğru, Tarık Akan, Bedri Baykam, Kadir İnanır ve Tanju Gürsu ile siyaset ve sanat dünyasından bir çok kişi katıldı. Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ceyhun’un naaşı dualarla son yolculuğuna uğurlanmak üzere Aşiyan Mezarlığı’na götürüldü. Ceyhun’un cenazesinin bulunduğu konvoya ünlü edebiyatçının sevenleri de alkışlarla eşlik etti.

  "BÜYÜK İSİMLER ÖLMEZ"

  Teşviki Camii’ndeki cenaze namazı öncesinde gazetecilere konuşan Bakan Günay, edebiyat dünyasının çok önemli bir ismini yitirdiğini kaydetti. Ceyhun’un bir süredir rahatsız olduğunu dile getiren Günay, “Benim yakın arkadaşımdı. Oğlu Ozan Ceyhun gibi durumunu yakından takip ediyordum. Sıhhat bulmasını umut ediyordum. Bizim kuşağımız onun yazılarını okuyarak yetişti. Sayısız ödüller almış bir büyük yazarımızdı. Eleştirel bir bakış açısı vardı. Bugün buna çok ihtiyacımız olduğunu daha iyi anlıyoruz. Büyük isimler ölmez, sadece aramızdan ayrılırlar” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı