Gündem Haberleri

  Demirel: Türkiye'nin çimentosunu çatlattılar

  ANKA
  29.05.2008 - 12:21 | Son Güncelleme:

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, siyasette bulunduğu sürede her kesimin sevgisini kazandıklarını, Türkiye’nin çimentosunu oluşturduklarını ifade etti. Demirel, “Çimento bugün aranıyor. Çimentoyu çatlattılar, yapıştıramıyorlar. Yeni baştan bir çimento karıp dökmek lazım” dedi.

  Geçen yıl Anavatan Partisi ile birleşme operasyonu çerçevesinde kendini feshederek Demokrat Parti adını alarak kapılarını kapatmasının ardından yeniden kurulan Doğru Yol Partisi (DYP) yönetimi ve üyeleri birinci kuruluş yıldönümü nedeniyle 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e ziyarette bulundu.

  DYP Genel Başkanı Çetin Açıkgöz, Cumhurbaşkanı Demirel’den aldıkları meşaleyi yükseğe taşıyacaklarını söyledi. 9. Cumhurbaşkanı Demirel ise, Türkiye’nin büyük bunalım içinde olduğunu ve son dönemde yaşanan gerginliklerin bunu gösterdiğini söyledi. “İktidarı mahkemelik olan bir Türkiye’de yaşıyoruz” diyen Demirel, Türkiye’nin olumsuzluklar içinde olduğunu söyledi. Demirel, bir bardak suda fırtınalar koparıldığını ifade ederek bu durumun vatandaşın moralini bozduğunu belirtti. Demirel, “Vatandaşa niye oy verdin dediklerinde, ‘başka kimse yoktu’ diyor. Bunun için çok güçlü olarak vatandaşın önüne çıkmak gerekiyor. Vatandaşa ne için geldiğini, neler yapacağını anlatmak gerekiyor. Halkın siyasete ve siyasetçiye yeniden güvenini sağlamak gerekiyor. Siyaset ve siyasetçi çok yara aldı” diye konuştu. .

  “BEN SİYASET MARATONUNU BİTİRDİM”

  DYP eski Milletvekili Nejat Resuloğlu, 9. Cumhurbaşkanı Demirel’e, "daha genç olduğunu ve aktif siyasete dönmesini istediklerini" söyledi. Demirel, 8 yıl önce Güniz Sokak’taki konutunda siyaset maratonunu tamamladığını söylediğini anımsattı. Demirel, “Bu benim için sürpriz değildir ama 8 sene önce söylemiştim, sizinle beraber maraton koştuk ve birinci gelmek şart değildir ama bitirdik” dedi.

  Demirel, Türkiye’deki tüm vatandaşların sevgisini kazandıklarını söyleyerek, “Biz Türkiye siyasetinin çimentosu olduk. Çimento bugün aranıyor. Çimentoyu çatlattılar, yapıştıramıyorlar. Yeni baştan bir çimento karıp dökmek lazım” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı