Gündem Haberleri

  Demirel hastaneye kaldırıldı

  Ankara
  28.02.2005 - 08:58 | Son Güncelleme:

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

  Demirel'in durumunun endişe verici olmadığı bildirildi.

  Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur, Güven Hastanesi'ne kaldırılan 9. Cumhurbaşkanı'nın sağlık durumu hakkında  Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Tevfik Ali Küçükbaş ile birlikte gazetecilere bilgi verdi.

  Demirel'in solunum yolları enfeksiyonu geçirdiğini belirten Cesur, ”Kendilerinin daha önce geçirdiği Atipik Pnomoni hikayesi var. Bu nedenle şu anda geçirmekte olduğu solunum yolu enfeksiyonunu evde takip ve tedavi yapmaktansa hastane şartlarında tedavi uygulamayı, teşhis ve tetkikleri yapmayı uygun gördük” dedi.
    
  "MORALİ YERİNDE"

  Demirel'in gerekli tetkik ve tedavilerinin devam ettiğini, sağlık durumunda merak edilecek, endişe verecek önemli bir şey bulunmadığını bildiren Cesur, Demirel'in moralinin de yerinde olduğunu söyledi.
    
  Cesur, Demirel'in tedavisinin Güven Hastanesi doktorlarının yanı sıra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla sürdüğünü ifade etti.
    
  Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Küçükbaş da Demirel'in dün saat 20.15'te solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle hastaneye geldiğini, dahili bilimlerde muayene ve testlerinin yapıldığını anlattı.
    
  "BİRKAÇ GÜN İÇİNDE TABURCU OLUR"

  Küçükbaş, “Kendileri geldikleri andan itibaren giderek iyileşme içindeler. Gelişmeler memnun edici seviyede. Tetkik ve tedavilerine devam etmekteyiz. Sağlığı yönünden endişe edilecek bir durum yok” diye konuştu.
    
  Gerekli tedaviyi tamamladıktan sonra Demirel'i sağlıklı bir şekilde taburcu etme gayreti içinde olduklarını belirten Küçükbaş,  Demirel'in birkaç gün içinde taburcu edilebileceğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı