Gündem Haberleri

  Demirbaş: "Kelepçe takan polis öğrencim çıktı"

  Canan ALTINTAŞ- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)
  17.05.2010 - 12:57 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’da, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi'ne (KCK/TM) yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanan ve sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Diyarbakır merkez Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, tutukluluk sırasında kendisine kelepçe takan polisin öğrencisi çıktığını söyledi.

  Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, bugün sabah saatlerinde geldiği belediye binasında çiçeklerle karşılandı. ‘Geçmiş olsun’ dileklerini kabul eden Başkan Demirbaş’a yaşlı bir adamın sarılarak ağlaması duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Belediye binası önünde çalışanlarla selamlaşan Başkan Demirbaş, aldığı çiçekleri basın mensupları ve polislere verdi.

  Cezaevinde yaşadıklarını basın mensuplarına anlatan Başkan Demirbaş, operasyonun yapıldığı ilk gün bir gurup polisin evine geldiğini belirterek şöyle konuştu:
  “Belediye Başkanı seçilmeden önce öğretmenlik yapıyordum. Operasyon günü evime gelerek bana kelepçe takan polis, eski öğrencimdi. İşin ilginç tarafı bununla da bitmedi. Beni savunmaya gelen avukat da benim öğrencim çıktı. Rahatsızlandığım zaman tedavi için götürdükleri acil servisteki doktor da benim öğrencim çıktı. Onun sayesinde uygun ve sağlıklı bir tedavi gördüm. Yaşadıklarım karşısında çok duygulandım.”

  ‘YÜREĞİM CEZAEVİNDE KALDI’

  Cezaevinde kaldığı süre içinde kendisine destek olan herkese teşekkür eden Başkan Demirbaş, şunları söyledi:
  “Bu süreç içerisinde bana destek olan başta halkımıza, belediye çalışanları ve meclis üyelerine, ayrıca basın mensuplarına, dualarını esirgemeyen tüm insanlara en içten duygularımla şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ben sağlık sorunlarım nedeniyle çıktım ama, yüreğimin bir parçası orada kaldı. Arkadaşlarımızın da bir an önce aramıza gelmesini istiyorum. Yaklaşık 13 aydır arkadaşlarımız hukuksuz bir şekilde orada ve bunu yüreğim kabul etmiyor. Orada kalan yüreğimin benimle bir araya gelmesini istiyorum. Sağlığım nedeniyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bugün göreve başlayacağım ama, sağlığımın tedavisi için yine bugün hastaneye yatmam gerekiyor. Tedavim yarım kalmıştı. Daha ileri düzeyde bir hastaneye gidip tedavi olma durumum var. Önce biraz sağlığımı düşüneceğim.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı