Gündem Haberleri

  DEMEDİM Mİ NAZLI YARİM BEN SANA?

  Hürriyet Haber
  13.02.2006 - 16:26 | Son Güncelleme:

  ÖNCE ŞU HABERE BİR GÖZ ATALIM:

  Cezası 14 yıl indi

  “Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca daha önce 36 yıla mahkum olduğu iki ayrı gasp davasında yeni TCK'dan tekrar yargılandı. Mahkeme, Ağca'yı lehte hükümleri göz önüne alarak 21 yıl 8 ay hapse mahkum etti.

  Şunu da ilave edelim:

  “Ağca'yı, yeni TCK'nın 149. maddesinin 1. fıkrasının a ve c bendleri uyarınca 13 yıl hapis cezasına çarptıran Mahkeme Heyeti, bu cezayı sanığın saygılı tutumunu dikkate alarak yeni TCK'nın 62. maddesine göre 6'da 1 indirim uygulayıp 10 yıl 10 ay hapse çevirdi. Mahkeme Heyeti, Ağca'yı Aykut Aydal'a yönelik eyleminden dolayı da aynı maddeler uyarınca yine 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.”

  Şununla da noktayı koyalım:

  “Ağca'nın avukatı Mustafa Demirbağ, duyarlama ile birlikte Ağca'nın 2006 yılı içinde tahliye olacağını öne sürdü.” (Hürriyet, 11 şubat)

  *

  SONRA SERDAR DEVRİM’DEN ESKİ BİR ALINTI YAPALIM:

  Katil Mehmet Ali Ağca’nın salıverilip yeniden - sanki Hükümet’in müdahalesi sayesindeymiş gibi - içeri tıkılması fena halde tezgâh kokuyordu: değil 5.5 sene, Abdi İpekçi’nin öldürülmesinin yanısıra, silahlı gasp ve firar suçlarından mahkûm olan Ağca’nın sadece on sene yatarak kurtulması bile halkın, özellikle de medyanın infialine sebep olacaktı. Oysa salıverilen Ağca (nedense uzağa gitme ihtiyacı bile duymadı, Kartal’da kuzu kuzu yeniden tutuklanmayı bekledi ve polise itiraz bile etmedi) yeniden yakalanıp ‘Merak etmeyin 2010’a kadar 6 sene daha hapiste kalacak” numarasıyla belli ki 4-5 senelik bir “ekstra af” kamuoyuna bal gibi yutturuldu.” (Hürriyetim, 27 ocak)

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı