Gündem Haberleri

  Delta Operasyonu'nda 24 tutuklama daha

  MUĞLA (A.A)
  01.02.2006 - 09:28 | Son Güncelleme:

  Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Muğla, Aydın ve İzmir'de geçen hafta düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 50 kişiden 24'ü daha tutuklandı.

  Gözaltına alınan ve sorgulamalarının tamamlanmasının ardından dün Milas'ta adliyeye çıkartılan 50 zanlının savcılıktaki sorguları sabah saat 04.30'a kadar sürdü. Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 49 kişiden 24'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi, 26 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Operasyon kapsamında Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan ve 2 gün önce adliyeye çıkarılan 9 kişiden 6'sı sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
  Son tutuklamalarla birlikte operasyon kapsamında gözaltına alınan 59 zanlıdan 30'u cezaevine gönderilmiş oldu.

  TİCARET ODASI BAŞKANI SERBEST BIRAKILDI

  Bu arada, Muğla İl Jandarma Komutanlığı'nın polisle ortaklaşa düzenlediği “Delta Operasyonu” kapsamında tedavi gördüğü hastaneden çıktığında gözaltına alınan Milas Ticaret Odası Başkanı N.D ise savcılıktaki ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. N.D, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  “Ben sivil toplum örgütlerinin en büyük kuruluşu olan Ticaret Odası'nın başkanıyım. Toplumu temsil ediyorum, mal varlığım bellidir. Bu olay beni, ailemi ve temsil ettiğim camiayı derinden üzmüştür. Rahatsızlığımın geçmesinin akabinde ifademi verdim. Savcılık da ifadem sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere beni serbest bıraktı. Hakkımda araştırma yapmadan asparagas haber yapan basın kuruluşları hakkında davacı olacağım.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı