Gündem Haberleri

  Dekolte cinayetine 18 yıl hapis

  Neşet KARADAĞ ADANA, (DHA)
  28.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dekolte giydiğini öne sürdüğü 28 yaşındaki ablasını sopa ve bıçakla öldüren 23 yaşındaki Numan Yardım, 18 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.

  Adrana Yavuzlar Mahallesi’ndeki evinde 15 Temmuz 2005’te cesedi bulunan bekar ablası Hilal Yardım’ı öldürdüğünü arkadaşlarına anlatması üzerine 3 gün sonra yakalanıp tutuklanan Numan Yardım, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Hálá olayın şokunda olduğu görülen Yardım, ablasını nasıl öldürdüğünü son savunmasında şöyle anlattı:

  Son sözü: Pişmanım

  "Babam ve üvey annem yaylaya gitmişti. Ben ablamla kalıyordum. Ablam dekolte giyiniyordu. Sık sık telefonla konuşmalar yapıyordu. Ağabeyim de İstanbul’da çalışıyordu. Ablam Mersin’e gideceğini, 3 gün kalacağını söyledi. Mersin’de tanıdığımız olmadığını söyleyince, ’Bir arkadaşımın yanında kalacağım’ dedi. Ben de, ’Ya birlikte yaylaya gideceğiz ya da İstanbul’a ağabeyimin yanına gidersin’ dedim. İzin vermeyince sinirlenip sopayla bana saldırdı. Sopayı elinden alıp kafasına vurdum. Kafası kanamaya başladı. Banyoya götürüp kafasını yıkarken yine tartıştık. Ağabeyim kendisine İstanbul’da iş bulmuştu oraya gitmesini söyledim. Bu kez, ’Bir gecede 2-3 bin YTL kazanırım. Paran varsa seninle de yatarım’ deyince beynimden vurulmuşa döndüm. Sırtından bıçakladım. Yüzüme boş boş baktıktan sonra içeri gidip yatağa uzandı. Bıçak kanlıydı. Salladım hareketsizdi. Sürükleyerek banyoya götürüp kafasındaki kanı silmek istedim. Öldüğünü anlayınca üzerini yorganla örttüm." Son sözünde pişman olduğunu söyleyen abla katili Yardım, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Ağır tahrik altında ablasını öldürdüğü ve duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezası 18 yıl 4 ay ağır hapis cezasına indirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı